Խավիեր Բարդեմը պաշտպանել է Իսպանիայի ոչ կառավարական կազմակերպության նավի միգրանտներին
Իսպանացի դերասան Խավիեր Բարդեմը պիրենեյան թագավորության իշխանություններին կոչ է արել Եվրամիության երկրներին համոզել բաշխել «Proactiva Open Arms» ոչ կառավարական կազմակերպության նավի միգրանտներին:
Անօրինական միգրանտներով նավն արդեն ավելի քան 10 օր սպասում է թույլտվության, որպեսզի նրանց իջեցնի որևիցե երկրի նավահանգստում: Կազմակերպությունը Twitter-ում տարածել է տեսագրություն, որտեղ Բարդեմն իր պաշտպանությունն է հայտնում «Open Arms»-ի անձնակազմին և միգրանտներին:
Այս պահին նավում կա ավելի քան 150 միգրանտ: Ավելի վաղ դերասան Ռիչարդ Գիրն անձամբ է մթերք հասցրել միգրանտներին:

Хавьер Бардем поддержал судно испанской НПО с мигрантами на борту
Испанский актер Хавьер Бардем призвал власти пиренейского королевства убедить страны ЕС распределить мигрантов с судна неправительственной организации (НПО) Proactiva Open Arms.
Судно с нелегалами на борту уже более 10 дней ждет разрешения на то, чтобы высадить их в порту какой-либо страны. НПО распространила в Twitter видеозапись, на которой Бардем выражает свою поддержку команде Open Arms и мигрантам.
"Испания — это справедливая и правильная страна", — считает актер. В этой связи он призвал исполняющего обязанности председателя правительства королевства Педро Санчеса возгласить «процедуру распределения всех спасенных по разным странам ЕС».
В настоящий момент на судне находятся более 150 нелегалов. Ранее актер Ричард Гир лично доставил продукты мигрантам.