Մեր ժողովրդի ու Արցախ աշխարհի համար կյանքը դրած գեներալը չէր կարող կրակելու հրաման տալ. Սասուն Միքայելյանը՝ Օգանովսկու մասին
17/08/2019 13:36
Սասուն Միքայելյանը քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում  հրաժարվեց մեկնաբանել գեներալ Սամվել Կարապետյանի (Օգանովսկի) ձերբակալության մասին լուրերը՝ ասելով, որ քննություն է ընթանում:
Անդրադառնալով BBC-ի կողմից Կարապետյանին վերագրվող մեղադրանքին՝ Սասուն Միքայելյանն ասաց.
«Ես չեմ կարծում, որ մարտական ուղի անցած անձը, հայոց բանակի գեներալը, հայի վրա կրակելու հրաման կտար: Գեներալը, որն իր կյանքը դրել է մեր ժողովրդի ու Արցախ աշխարհի համար: Ես չեմ հավատում նման բանի»:

Генерал, посвятивший свою жизнь служению народу и Арцаху, не мог отдать приказ стрелять – Сасун Микаелян об Огановском
17/08/2019 14:49
Депутат парламента Армении Сасун Микаелян немногим ранее отказался прокомментировать в беседе с журналистами слухи об аресте генерала Самвела Карапетяна (Огановского), заявив, что идет следствие.
Касаясь приписываемых Самвелу Карапетяну обвинений в статье BBC, Сасун Микаелян заявил:
«Я не считаю, что человек, прошедший такой боевой путь, генерал армянской армии мог отдать приказ стрелять в армянина. Генерал, который посвятил свою жизнь служению народу и Арцаху. Я не верю в это».