Մեր ժողովրդի ու Արցախ աշխարհի համար կյանքը դրած գեներալը չէր կարող կրակելու հրաման տալ. Սասուն Միքայելյանը՝ Օգանովսկու մասին
17/08/2019 13:36
Սասուն Միքայելյանը քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում  հրաժարվեց մեկնաբանել գեներալ Սամվել Կարապետյանի (Օգանովսկի) ձերբակալության մասին լուրերը՝ ասելով, որ քննություն է ընթանում:
Անդրադառնալով BBC-ի կողմից Կարապետյանին վերագրվող մեղադրանքին՝ Սասուն Միքայելյանն ասաց.
«Ես չեմ կարծում, որ մարտական ուղի անցած անձը, հայոց բանակի գեներալը, հայի վրա կրակելու հրաման կտար: Գեներալը, որն իր կյանքը դրել է մեր ժողովրդի ու Արցախ աշխարհի համար: Ես չեմ հավատում նման բանի»:

General of Armenian army to never give order to shoot at Armenian people: Sasun Mikayelyan about general Samvel Karapetyan
17/08/2019 14:02
Sasun Mikayelyan refused to comment on the information about arrest of general Samvel Karapetyan (Oganovsky), saying that investigation is underway.
Referring to BBC publication which said that Karapetyan was the one to order to shoot at protesters during March 1, 2008 unrest in Yerevan, Mikayelyan said, “I do not think that a person who has passed the military path, general of the Armenian army would have given order to shoot at people. The general who put his life for the sake of our people and Artsakh world… I do not believe in it.”