«Associated Press»-ն իմացել է Վենեսուելայի սոցիալիստների առաջնորդի հետ ԱՄՆ-ի բանակցությունների մասին
Միացյալ Նահանգները գաղտնի բանակցություններ են սկսել Վենեսուելայի Սոցիալիստական կուսակցության առաջնորդներից մեկի՝ Դիոսդադո Կաբելիոյի հետ: Այդ մասին հայտնել է «Associated Press» գործակալությունը՝ հղում անելով ԱՄՆ նախագահի վարչակազմի բարձրաստիճան պաշտոնյայի:
Ըստ նրա՝ կողմերը քննարկում են Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի մերձավորների անվտանգության երաշխիքներն այն դեպքում, եթե իրենք ցանկանան պետության ղեկավարին հեռանցնել պաշտոնից:
Աղբյուրը հայտարարել է, որ անցյալ ամիս Կաբելիոն Կարակասում հանդիպում է անցկացրել մի մարդու հետ, որը սերտ հարաբերության մեջ է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի հետ:

Associated Press узнало о тайных переговорах США с лидером социалистов Венесуэлы
Соединенные Штаты начали секретные переговоры с одним из лидеров социалистической партии Венесуэлы Диосдадо Кабельо, сообщает Associated Press со ссылкой на высокопоставленного чиновника администрации президента США.
По его словам, стороны обсуждают гарантии безопасности приближенным президента Венесуэлы Николаса Мадуро в случае, если они согласятся отстранить главу государства от должности.
Источник заявил, что в прошлом месяце Кабельо в Каракасе провел встречу с человеком, находящимся в тесном контакте с администрацией президента США Дональда Трампа.
В настоящее время ведется подготовка второй встречи. Кроме того, аналогичные переговоры ведутся и с другими высокопоставленными лицами из Венесуэлы, добавил он.