Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը դեռևս պաշտոնական ծանուցում չի ստացել, թե որ դատավորին է մակագրվել Քոչարյանի գործը
20/08/2019 10:43
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը դեռևս պաշտոնական ծանուցում չի ստացել այն մասին, թե որ դատավորին է մակագրվել Ռ․ Քոչարյանի գործը, տեղեկացնում է ՀՀ երկրորդ նախագահի փաստաբանական թիմը։
Հավելենք, որ Դատալեքս համակարգում այսօր առավոտյան հայտնվել է տեղեկատվություն, որ օգոստոսի 19-ին գործը մակագրվել է դատավոր Աննա Դանիբեկյանին։
Նշենք, որ Դատական դեպարտամենտից «Հետք» թերթին հայտնի է դարձել, որ Ռոբերտ Քոչարյանի, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի, ՀԱՊԿ նախկին գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի և նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի գործը մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աննա Դանիբեկյանին։
Բացի այն, որ գործի մակագրման մասին պաշտպանական թիմը պաշտոնական ծանուցում չի ստացել, փաստաբանները նաև չեն հրավիրվել մակագրման գործընթացին հետևելու։

Адвокаты экс-президента Роберта Кочаряна пока не получили официального уведомления о передаче дела другому судье
20/08/2019 12:06
Адвокаты второго президента Армении Роберта Кочаряна пока не получили официального уведомления о том, кому передано дело Роберта Кочаряна, сообщает команда адвокатов экс-президента.
Добавим, что сегодня  утром на портале Datalex появилась информация о том, что 19 августа дело передано на рассмотрение судьи суда первой инстанции Анны Данибекян.
Отметим, что как сообщало интернет-издание «Hetq» со ссылкой на Судебный департамент, уголовное дело в отношении Роберта Кочаряна, экс-министра обороны Сейрана Оганяна, бывшего генерального секретаря ОДКБ Юрия Хачатурова и бывшего вице-премьера Армена Геворкяна передано судье суда общей юрисдикции Еревана Анне Данибекян.
Помимо того, что защита второго президента Армении не получала официального уведомления, адвокаты не были также приглашены, чтобы проследить за процессом передачи дела.