Մարտական ծառայության պայմանները բարելավելու նպատակով պաշտպանության նախարարությանը կհատկացվի 2,1 մլրդ դրամ
22/08/2019 11:12
Կառավարության որոշմամբ, փոփոխություններ են կատարվել պետբյուջեում՝ ավելացնելով եկամուտները և ծախսերը 2 մլրդ 161 միլիոն 796 հազար դրամով:
Գումարը հատկացվելու է ՀՀ պաշտպանության նախարարությանը:
«Հատկացնում ենք 2,1 մլրդ դրամ մարտական ծառայության պայմանները բարելավելու նպատակով», - կառավարության նիստում նշեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Հարցը քննարկվելու է գաղտնի ռեժիմով:
Ըստ փաստաթղթի հիմնավորման՝ որպես անհրաժեշտություն նշված է 2019թ-ին մատակարարման ենթակա ապրանքների մատակարարման դիմաց պարտավորությունների կատարումը, ՀՀ զինված ուժերի ապահովումն անհրաժեշտ միջոցներով:

Armenia’s government to allocate 2,1 billion AMD to Defense Ministry for improving military service conditions
22/08/2019 11:26
Armenia’s government will allocate 2 billion 161 million 796 thousand AMD to Defense Ministry to improve the military service conditions.
The decision has been made at the cabinet sitting today.
“We provide 2,1 billion AMD for improving the military service conditions,” Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the cabinet sitting.
The issue will be discussed at a closed regime.
For it the government made amendments on the state budget, adding the incomes and expenses by 2,1 billion AMD.