Դուք եկել եք ջերմուկցիների կարծիքը լսելու, բայց տպավորություն ա, որ եկել եք համոզեք ջերմուկցիներին. բնակիչը՝ Փաշինյանին
23/08/2019 12:25
Քիչ առաջ Նիկոլ Փաշինյանն ավարտեց Ջերմուկի բնակելի շենքերից մեկում բնակիչների հետ հանդիպումը, որի ընթացքում նա լսում էր Ամուլսարի մասին կարծիքներ:
Շենքի մոտ նրան սպասող մի շարք ջերմուկցիներ բողոքեցին, որ Փաշինյանը չի լսում իրենց ձայնը՝ նախընտրելով բնակարաններում գտնվող մարդկանց հետ հանդիպել:
Ի պատասխան Փաշինյանն ասաց, որ կլսի նրանց վերջում:
«Մենք գիտենք, որ Դուք եկել եք ջերմուկցիների կարծիքը լսելու, բայց նենց տպավորություն ա, որ Դուք եկել եք համոզեք ջերմուկցիներին», - ասաց ջերմուկցիներից մեկը:
Փաշինյանը հակադարձեց՝ նշելով, որ այդ տպավորությունը սխալ է, մինչդեռ իր մոտ էլ տպավորություն է ստեղծվել, որ անկախ եզրակացությունից՝ ջերմուկցիները որոշել են, որ դեմ են լինելու հանքի շահագործմանը:

Вы приехали, чтобы выслушать мнение жителей Джермука, но создается впечатление, что приехали просто, чтобы уговорить нас – один из жителей
23/08/2019 14:19
Немногим ранее закончилась встреча премьер-министра Никола Пашиняна с жителями одного из многоквартирных домов города Джермука, во время которой он пытался уточнить мнение граждан об эксплуатации Амулсарского месторождения.
Собравшиеся перед зданием граждане выразили недовольство в связи с тем, что Никол Пашинян не хочет выслушать их и предпочитает общаться с людьми в квартирах.
В ответ Никол Пашинян заявил, что выслушает их в конце.
«Мы знаем, что Вы приехали, чтобы выслушать мнение жителей Джермука, однако создается впечатление, что Вы приехали просто, чтобы уговорить нас», - сказал один из жителей.
Никол Пашинян в ответ заявил, что это ошибочное впечатление, но и у него создалось впечатление, что независимо от заключения экспертизы, жители Джермука решили, что будут выступать против эксплуатации рудника.