Բակո Սահակյանը հանդիպել է «Հաղթանակած 2019» համահայկական երիտասարդական հավաքի մասնակիցների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 25-ին Շուշի քաղաքում հանդիպում է ունեցել «Հաղթանակած 2019» համահայկական երիտասարդական հավաքի մասնակիցների հետ: Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
Ջերմ և անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են Արցախի պետականաշինությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, ներհայկական կապերին, երիտասարդական քաղաքականությանն առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը նման միջոցառումների անցկացումը կարևոր է համարել մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության և նրա կողմից հայրենի երկիրը ճանաչելու տեսանկյունից:

Бако Саакян встретился с участниками Всеармянского молодежного форума «Победившие 2019»
Президент Республики Арцах Бако Саакян 25 августа встретился с участниками Всеармянского молодежного форума «Победившие 2019», сообщает пресс-служба президента Арцаха.
В теплой и непосредственной атмосфере были затронуты разные вопросы, касающиеся государственного строительства в Арцахе, региональных процессов, внутриармянских связей, молодежной политики.
Президент назвал важным проведение подобных мероприятий с точки зрения патриотичного воспитания и ознакомления подрастающего поколения с родной страной.