Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Լիբանանում պաղեստինցի արմատականների դիրքերին
Իսրայելի զինված ուժերն երկուշաբթի անօդաչուներով հարվածներ են հասցրել Պաղեստինի ազատագրման ժողովրդական ճակատ՝ Գլխավոր հրամանատարություն արմատական խմբավորման դիրքերին, հայտնում է An Nahar թերթը:
Թերթի տվյալով՝ գրոհի են ենթարկվել խմբավորման դիրքերը Լիբանանի արևելքում Զահլե քաղաքի (Բեքաայի նահանգ Սիրիայի սահմանի մոտ) մերձակայքում: Շիաների «Հեզբոլլահի» դաշնակից հանդես եկող խմբավորման ներկայացուցիչը հրատարակությանը հայտարարել է, որ իսրայելական անօդաչուները հասցրել են առնվազն երեք հարված: Նրա խոսքով՝ տուժածներ չկան, հասցվել է միայն նյութական վնաս:
Ավելի վաղ Լիբանանի բանակի հրամանատարությունը հայտնել է, որ լույս երկուշաբթի գիշերը ծովի կողմից Բեյրութի հարավային ծայրամասի երկինք է ներխուժել երկու իսրայելական անօդաչու սարք:

Израиль нанес удары по позициям палестинских радикалов в Ливане
Израиля нанесли в понедельник с помощью беспилотников удары по позициям радикальной группировки Народный фронт освобождения Палестины - Главное командование (НФОП-ГК) в Ливане. Об этом сообщила газета An Nahar.
По ее данным, атаке подверглись позиции НФОП-ГК близ города Захла на востоке Ливана (провинция Бекаа у границы с Сирией). Представитель группировки, выступающей союзником шиитской "Хезболлах", заявил изданию, что израильские беспилотники нанесли не менее трех ударов. По его словам, пострадавших нет, нанесен лишь материальный ущерб.
Ранее командование ливанской армии сообщило, что в ночь на воскресенье в небо над южной окраиной Бейрута вторглись со стороны моря два израильских беспилотника.