Իրանի իշխանությունները նախազգուշացրել են Իսրայելին
Իսրայելը պետք է հասկանա, որ Իրաքի, Լիբանանի և Սիրիայի նկատմամբ իր ագրեսիան հետևանքներ է ունենալու, այս երկրներն ինքնապաշտպանության իրավունք ունեն, հայտարարել է Իրանի կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ալի Ռաբիին:
«Իսրայելը պետք է հասկանա իր ագրեսիվ գործողությունների հետևանքները և դրանց գինը», - ասել է Ռաբիին մամուլի ասուլիսում, որը հեռարձակել է իրանական հեռուստատեսությունը:
Նրա խոսքով՝ «Հեզբոլլահ» շարժման գլխավոր քարտուղար Հասան Նասրուլլան պարզորոշ ասել է, որ Իսրայելի գործողություններն առանց պատասխանի չեն մնա:
Ռաբիին նշել է, որ Իրանը դատապարտում է Իսրայելի կողմից տարածաշրջանի երկրների նկատմամբ ցանկացած ագրեսիա և ճանաչում է Իրաքի, Լիբանանի և Սիրիայի ինքնապաշտպանության իրավունքը:

Власти Ирана предупредили Израиль о последствиях агрессии в регионе
Израиль должен понимать, что его агрессия в отношении Ирака, Ливана и Сирии будет иметь последствия, эти страны имеют право на самозащиту, заявил в понедельник официальный представитель правительства Ирана Али Рабии.
"Израиль должен понимать последствия своих агрессивных действий и их цену", - сказал Рабии на пресс-конференции, которую транслировало иранское телевидение.
По его словам, генеральный секретарь движения "Хезболлах" Хасан Насрулла ясно дал понять, что действия Израиля не останутся без ответа.
Рабии отметил, что Иран осуждает любую агрессию со стороны Израиля в отношении стран региона и признает право Ирака, Ливана и Сирии на самозащиту.