Ամուլսարի հանքի շահագործման դեմ պայքարող բնապահպանների և Գնդեվազի բնակիչների միջև ծեծկռտուք է տեղի ունեցել
26/08/2019 14:29
Ամուլսարի հանքի շահագործման դեմ պայքարող բնապահպանների և Գնդեվազի բնակիչների միջև ծեծկռտուք է տեղի ունեցել:
Ինչպես Aysor.am-ի թղթակցին տեղեկացրեցին ոստիկանությունից, օգոստոսի 25-ին՝ ժամը 00։55-ին, հաղորդում է ստացվել, որ օգոստոսի 24-ին Վայքի բժշկական կենտրոն բուժօգնության է դիմել Գնդեվազ համայնքի 2 բնակիչ։
Մեկնած խումբը պարզել է, որ նույն օրը՝ ժամը 22։30-ին, Գնդեվազ գյուղում տեղի ունեցած վիճաբանության ընթացքում նշված անձինք մարմնական վնասվածքներ են ստացել։

Между выступающими против эксплуатации Амулсарского рудника экологами и жителями села Гндеваз произошла стычка
26/08/2019 15:37
Между выступающими против эксплуатации Амулсарского золотоносного месторождения экологами и жителями села Гндеваз произошла драка.
Как сообщили Aysor.am в полиции, 25 августа, в 00:55, было получено сообщение о том, что 24 августа в медицинский центр Вайка обратились за помощью два жителя общины Гндеваз.
Выехавшая на место оперативная группа выяснила, что в тот же день, в 22:00, указанные лица получили телесные повреждения в ходе возникшего в селе Гндеваз спора.