Գագիկ Խաչատրյանին դեռևս չեն ձերբակալել. ԱԱԾ տնօրեն (Տեսանյութ)
ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին դեռևս չեն ձերբակալել։ Վաղ առավոտից ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտն իրականացնում է քննչական գործողություններ, խուզարկություններ են կատարվում նրան պատկանող տանը, բնակարանում, տարածքներում, ինչպես նաև Գագիկ Խաչատրյանի հետ կապ ունեցող այլ անձանց տարածքներում և առանձնատներում, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
Հարցին՝ արդյոք նախկին պաշտոնյան կարգավիճակ ունի, հնարավոր է՝ բերման է ենթարկվի, ԱԱԾ տնօրենը պատասխանեց՝ խուզարկությունը դեռևս շարունակվում է։
«Խուզարկության ավարտից հետո պարոն Խաչատրյանը բերման կենթարկվի ԱԱԾ, դրանից հետո քննչական դեպարտամենտը արդեն իսկ կներկայացնի... Քրեական գործը հարուցված է առանձնապես խոշոր չափերի վատնման և պաշտոնեական դիրքի չարաշահման հատկանիշներով։ Չի բացառվում, որ մեղարանքը, որը կներկայացվի, կլրացվի նաև այլ հոդվածներով», - ասաց բարձրաստիճան պաշտոնյան։

Экс-глава Комитета госдоходов Армении подозревается в растрате нескольких сотен миллионов долларов
Бывший председатель Комитета государственных доходов Армении Гагик Хачатрян обвиняется в растрате в особо крупных размерах и превышении должностными полномочиями.
Как сообщил сегодня журналистам директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян, речь идет о нескольких десятках миллионов долларов.
«С утра проводятся обыски в домах и принадлежащих ему территориях. После этого он будет подвергнут приводу в СНБ, после чего следственный департамент СНБ определит статус Хачатряна. Не исключено, что обвинение будет дополнено другими статьями», - отметил Ванецян.