ՌԴ-ն և ՀՀ-ն շարունակում են մնալ վստահելի ռազմավարական դաշնակիցներ. Մնացականյան
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը ՀՀ-ում դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հավաքի ժամանակ անդրադարձավ ՀՀ արտաքին քաղաքական գերակայություններին:
«Հայաստանի համապարփակ անվտանգության և զարգացման օրակարգը սահմանում է մեր արտաքին քաղաքական գերակայությունները: ՌԴ-ն և ՀՀ-ն շարունակում են մնալ վստահելի ռազմավարական դաշնակիցներ: Մեզ Ռուսաստանի ժողովրդի հետ միավորում են ընդհանուր պատմությունը, մշակութային և մարդկային սերտ կապերը», - ասաց նախարարը:
Վերջինս նկատեց, որ դաշնակցային օրակարգը ծավալուն է՝ ներառելով ռազմաքաղաքական անվտանգության, էներգետիկ ենթակառուցվածքների զարգացման, առևտրային հարաբերությունների և այլ ուղղություններ:
«Հայաստանը կարևորում է ՀԱՊԿ և ԵԱՏՄ շրջանակներում ընթացող ինտեգրացիոն գործընթացները և բոլոր անդամ երկրների միասնական շահերի մշակումն ու հետապնդումը», - ասաց նախարարը:

Зограб Мнацаканян: Армения и Россия продолжают оставаться надежными стратегическими союзниками
Армения и Россия продолжают оставаться надежными стратегическими союзниками, заявил министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян на ежегодном совещании руководителей центрального аппарата МИД.
«Нас с российским народом объединяет общая история, тесные культурные и человеческие связи. Союзническая повестка двух стран обширна, включает военно-политическую сферу, взаимодействие в области безопасности, энергетического и инфраструктурного развития, торгово-экономического сотрудничества», - сказал министр.
По его словам, Армения придает важное значение интеграционным процессам в рамках ОДКБ и ЕАЭС, формированию и защите общих интересов всех стран-членов.