«Հրապարակ». Ցուցմունքները ոչ թե Խաչատրյաններին նստեցնելու համար են, այլ՝ հնարավորինս մեծ գումարներ կորզելու
28/08/2019 10:09
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ ԱԱԾ-ն ձերբակալեց ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանին և նրա եղբորորդուն՝ Կարեն Խաչատրյանին։ ՀՔԾ-ն հաղորդեց, որ նա մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38/179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով` առանձնապես խոշոր չափերի չարաշահման կազմակերպումը, և արդեն իսկ վերականգնել է 800 միլիոն դրամի վնասը:
Մենք տեղեկացանք, որ ԱԱԾ են հրավիրվել մեծ թվով մարդիկ և հատկապես կարգոների տերերը՝ ՊԵԿ նախկին նախագահի դեմ ցուցմունք տալու։ Սակայն բոլորին հասկանալի է, որ այս ցուցմունքներն ու ապացույցները ոչ թե Խաչատրյաններին նստեցնելու համար են, այլ հնարավորինս մեծ գումարներ կորզելու։ Դա է վկայում նաև ՀՔԾ հայտարարությունը՝ 800 միլիոն դրամի վերականգնման մասին, վերականգնումը շարունակություն է ունենալու»:

«Грапарак»: Показания против Гагика Хачатряна нужны, чтобы выудить у него как можно больше денег, а не посадить
28/08/2019 11:38
Газета «Грапарак» пишет, что вчера Служба национальной безопасности задержала бывшего министра финансов Гагика Хачатряна и его племянника – Карена Хачатряна. Специальная следственная служба сообщила, что он обвиняется по п.1 ч.3 ст.38/179 Уголовного кодекса Армении – в злоупотребление должностными полномочиями, организации присвоения в особо крупных размерах, уже восстановлен ущерб в размере 800 миллионов драмов.
«Мы узнали, что в СНБ были приглашены большое число людей и особенно владельцы карго, чтобы дать показания против бывшего председателя Комитета государственных доходов. Однако всем понятно, что эти показания и доказательства нужны не для того, чтобы посадить Гагика Хачатряна, а для того, чтобы выудить у него как можно больше денег. Об этом свидетельствует также заявление Специальной следственной службы о восстановлении 800 млн. драмов, что будет иметь продолжение», - пишет газета.