Ջիգարխանյանի ընկերը պատմել է արտիստի առողջական վիճակի մասին
ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանն իրեն նորմալ է զգում, նա բժիշկների թույլտվությամբ կարող է թատրոն այցելել հաջորդ շաբաթ: Այս մասին չորեքշաբթի РИА Новости-ին ասել է դերասանի ընկեր Արթուր Սողոմոնյանը:
Ավելի վաղ նա տեղեկացրել էր, որ Արմեն Ջիգարխանյանը պլանային կանխարգելիչ բուժում է ստացել, նրա վիճակը գնահատվում էր նորմալ:
Ավելի ուշ Ջիգարխանյանին հիվանդանոցից դուրս են գրել լավ ինքնազգացողությամբ:
«Ամեն ինչ կարգին է, նորմալ, անհանգստանալու ոչ մի պատճառ չկա: Թատրոն դեռ չի եկել, նա դեռ պետք է ներկայանա բժիշկներին, եթե նրանք հավանություն տան, ապա, հավանաբար, կգա հաջորդ շաբաթ», - ասել է գործակալության զրուցակիցը:

Друг Джигарханяна рассказал о состоянии артиста
Народный артист СССР Армен Джигарханян чувствует себя нормально, с позволения врачей может посетить театр на следующей неделе, сказал в среду РИА Новости друг актера Артур Согомонян.
Ранее он сообщал, что актер проходил плановое профилактическое лечение, его состояние оценивалось как нормальное. Позднее Джигарханяна выписали из больницы в хорошем самочувствии.
"Все в штатном режиме, нормально, никаких нет поводов для беспокойства. В театр ещё не приезжал, он планово ещё должен показаться врачам, если они одобрят, то, наверное, на следующей неделе приедет", - сказал собеседник агентства.