«Ժամանակ». Ո՞վ է 10-15 միլիոն դրամի խաղադրույքներ կատարող ՊԵԿ պաշտոնյան
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Բուքմեյքերական գրասենյակների տնօրենները մրցակցության մեջ են և միջնորդներ են փնտրում, որպեսզի առանձնապես խոշոր խաղադրույքներ կատարողներին ուղղորդեն հենց իրենց գրասենյակներ։
Մեզ հայտնի դարձավ, որ վերջին շրջանում այդ գրասենյակների ղեկավարներն աշխատում են ՊԵԿ բարձրաստիճան մի պաշտոնյայի ուղղությամբ, որը սեր ունի աննախադեպ մեծ՝ 10-15 միլիոն դրամի խաղադրույքներ կատարել։
Եթե ԱԱԾ-ն մի քիչ հետևողական լինի, ապա չի բացառվում, որ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի նախկին ղեկավար Արա Վարդանյանի շուրջ սկանդալը այդ դեպքի համեմատությամբ զավեշտ թվա։ Էլ ավելի հետևողականության արդյունքում կարող է ծնվել ապօրինի հարստացման հոդվածով հերթական քրեական գործը»։

«Жаманак»: Кто  из чиновников КГД делает ставки на 10-15 млн драмов
Газета «Жаманак» пишет, что директора букмекерских контор соперничают и ищут посредников, чтобы привлечь в свои офисы тех, кто делает особенно крупные ставки.
Как стало известно изданию, в последнее время руководители этих контор работают в направлении одного высокопоставленного чиновника Комитета государственных доходов, у которого любовь к беспрецедентно большим ставкам – в размере 10-15 млн. драмов.
«Если Служба национальной безопасности будет немного последовательной, то не исключается, что скандал вокруг бывшего руководителя Всеармянского фонда "Айастан" Ара Варданяна покажется просто смешным по сравнению с этим случаем. А в результате проявления большей последовательности может "родиться" очередное уголовное дело по статье незаконное обогащение», - отмечает издание.