Մեքսիկայի բարում հրդեհի պատճառով 23 մարդ է մահացել
Առնվազն 23 մարդ է մահացել, 13-ը՝ ծանր վնասվածքներ են ստացել Մեքսիկայի բարերից մեկում բռնկված հրդեհի հետևանքով, ասվում է Վերակրուս նահանգի գլխավոր դատախազության Twitter-ում հրապարակված հայտարարության մեջ:
Պատահարը տեղի է ունեցել երեքշաբթի երեկոյան՝ Վերակրուս նահանգի «El Caballo Blanco» կոչվող բարում:
«Բարում բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհվել է 23 քաղաքացի՝ 8 կին և 15 տղամարդ: Ծանր վնասվածքներ է ստացել 13 քաղաքացի։ Նրանք բուժօգնություն են ստանում տարբեր բուժհաստատություններում», - ասված է հայտարարության մեջ:
Տեղական իշխանությունները պարզում են դեպքի հանգամանքները և հրդեհի բռնկման պատճառները: Նահանգի դատախազությունը նաև փորձում է պարզել՝ պատահարը «միտումնավո՞ր» արարք է:
Ըստ «Razon» թերթի՝ հրդեհը բռնկվել է Մոլոտովի կոկտեյլի պատրաստման հետևանքով: Այս վարկածը դեռ չի հաստատվել իշխանությունների կողմից։

В Мексике 23 человека погибли после пожара в баре
По меньшей мере 23 человека погибли и еще 13 получили тяжелые ранения в результате пожара в баре в Мексике, говорится в заявлении, опубликованном на странице генпрокуратуры штата Веракрус в Twitter.
Инцидент произошел поздно вечером во вторник в баре El Caballo Blanco, расположенном в городе Коацакоалькос в штате Веракрус.
"В результате пожара в баре погибли 23 человека - 8 женщин и 15 мужчин. Тяжелые ранения получили 13 человек, которые уже получают медицинскую помощь в различных медучреждениях", - говорится в заявлении.
Как сообщается, в настоящее время местные власти выясняют обстоятельства случившегося и причины возникновения пожара. Также прокуратура штата пытается установить, стало ли происшествие "последствием атаки".
Как сообщает газета Razon, пожар начался после атаки бара с применением коктейлей Молотова. Данная версия пока не была подтверждена властями.