Հայաստանը չի հաստատել Լեհաստանում կայանալիք տնտեսական համաժողովին ՀՀ վարչապետի մասնակցությունը. Armenpress
28/08/2019 14:04
Հայաստանը չի հաստատել է Լեհաստանի Կրինիցա-Զրդույ քաղաքում անցկացվելիք 29-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությունը,  «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Մի շարք երկրների թվում համաժողովին մասնակցության հրավեր է ուղարկվել ՀՀ վարչապետին: Հայաստանը չի հաստատել վարչապետի մասնակցությունը և լեհական կողմն այդ մասին տեղեկացվել է», - ասել է Նաղդալյանը:

Армения не подтвердила участие премьер-министра Армении в экономическом форуме в Польше – Armenpress
28/08/2019 16:47
Армения не подтвердила участие премьер-министра Армении Никола Пашиняна в 29-ом Международном экономическом форуме в польском городе Криница-Зрдуй, сказала в беседе с «Арменпресс» пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
«В числе ряда стран премьер-министру Армении также было направлено приглашение на участие в форуме. Армения не подтвердила участие премьер-министра, и польская сторона об этом была проинформирована», - сказала Нагдалян.