Լոնդոնը նախատեսում է ավելացնել Brexit-ի շուրջ բանակցությունների ինտենսիվությունը
Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը նախատեսում է ավելացնել Brexit-ի շուրջ բանակցությունների ինտենսիվությունը՝ փորձելով բարելավել Բրյուսելի հետ գործարքի պայմանները, ասված է հայտարարության մեջ, որը տարածել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնի աշխատակազմը:
Ինչպես նշում են Դաունինգ-սթրիթում՝ սեպտեմբերին բրիտանացի բանակցորդները եվրոպացի իրենց գործընկերների հետ կոնսուլտացիաներ կանցկացնեն շաբաթական երկու անգամ՝ «լրացուցիչ տեխնիկական հանդիպումների հնարավորությամբ՝ նոր գործարքի ապահովման հանգուցալուծումները քննարկելու համար»:
«Այն բանից հետո, երբ վերջին շաբաթներին ԵՄ-ի ղեկավարների հետ կայացած իմ բանակցությունները ցույց տվեցին, որ հակադեմոկրատական «բեքստոպի» (ԵՄ-ի մաքսային միության և ընդհանուր եվրոպական շուկայի կազմում Հյուսիսային Իռլանդիայի գտնվելու ռեժիմը Brexit-ի անցումային շրջանի սկսվելուց հետո) այլընտրանքները քննարկելու ցանկություն կա, կողմերի համար եկել է ժամանակը մեծացնելու բանակցությունների ինտենսիվությունը Հանդիպումների ու քննարկումների թվաքանակի ավելացումն անհրաժեշտ է, եթե մենք ցանկանում ենք գործարքը համաձայնեցնել մինչև այն պահը, երբ մենք հոկտեմբերի 31-ին կլքենք Եվրամիությունը»,- ասել Է Ջոնսոնը:

Лондон намерен увеличить интенсивность переговоров по Brexit
Британское правительство намерено увеличить интенсивность переговоров с Евросоюзом по теме предстоящего выхода королевства из ЕС в попытке улучшить условия сделки с Брюсселем. Об этом говорится в заявлении, распространенном в четверг канцелярией британского премьер-министра Бориса Джонсона.
Как отмечают на Даунинг-стрит, в сентябре британские переговорщики буду проводить консультации со своими европейскими коллегами дважды в неделю с возможностью "дополнительных технических встреч для обсуждения развязок по обеспечению новой сделки".
"В то время как я был воодушевлен результатами моих переговоров с лидерами ЕС, которые состоялись за последние недели и показали, что желание обсуждать альтернативы антидемократичному "бэкстопу" (режим пребывания Северной Ирландии в составе таможенного союза ЕС и единого европейского рынка после наступления переходного периода Brexit - прим. ТАСС) существует, пришло время для обеих сторон увеличить интенсивность [переговоров], - приводятся в заявлении слова Джонсона. - Увеличение количества встреч и дискуссий необходимо, если мы хотим согласовать сделку к тому моменту, когда мы без вариантов покинем ЕС 31 октября".