Մաղթում եմ անսպառ ուժ և կորով Արցախի ղեկավարման անչափ պատասխանատու գործում. Հրայր Թովմասյանը շնորհավորել է Բակո Սահակյանին
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի և անձամբ իմ անունից թույլ տվեք ջերմորեն շնորհավորել Ձեր ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, հաջողություններ և անսպառ ուժ և կորով Արցախի Հանրապետության ղեկավարման անչափ պատասխանատու գործում:
Անհնար է գերագնահատել երկու հայկական հանրապետությունների միջև հարաբերությունների կարևորությունն ու երկուստեք ներդրվող Ձեր անկոտրում ջանքերը՝ դրանք ամուր պահելու համար:
Ցանկանում եմ նաև առանձնակի կարևորել Ձեր ակտիվ և կառուցողական դերակատարումը Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման գործում՝ ի նպաստ ողջ հայության ներուժի համախմբման, շարունակական երկխոսության և բազմաշերտ ներգրավման:
Հարգելի Բակո Սահակի,
Թույլ տվեք մեկ անգամ ևս շնորհավորել Ձեզ հոբելյանի առթիվ և մաղթել երկար տարիների կյանք, ինչպես նաև խաղաղություն և անամպ երկինք Արցախի ու Արցախի ժողովրդի համար»:

Желаю Вам неисчерпаемой силы и энергии в чрезмерно ответственном деле управления Арцахом – Грайр Товмасян поздравил Бако Саакяна
Председатель Конституционного суда Грайр Товмасян направил поздравительное послание президенту Республики Арцах Бако Саакяну в связи с днем рождения.
«Многоуважаемый Президент, от имени Конституционного суда Армении и себя лично сердечно поздравляю Вас с днем рождения.
Желаю Вам крепкого здоровья, успехов, неисчерпаемой силы и энергии в чрезмерно ответственном деле управления Республикой Арцах.
Невозможно переоценить важность отношений между двумя армянскими республиками и прилагаемые Вами непоколебимые усилия для сохранения этих прочных связей.
Хочу также подчеркнуть Вашу активную и конструктивную роль в деле укрепления триединства Армения – Арцах – Диаспора во благо объединения потенциала, последовательного диалога и вовлеченности всего армянства», - говорится в послании.
Председатель Конституционного суда вновь поздравил президента Арцаха и пожелал ему долгих лет жизни, мира и безоблачного неба Республике Арцаху и арцахскому народу.