«Հրապարակ». ԱԺ աշխատակիցների ազատման գործընթացը համաձայնեցվա՞ծ է եղել Արարատ Միրզոյանի հետ
«Արարատ Միրզոյանն օրերս իր կարգադրությամբ ծառայողական քննություն անցկացնելու որոշում ընդունեց՝ պարզելու, թե ով կամ ովքեր են թերացել իրենց աշխատանքում և ԱԺ աշխատակիցներին ապօրինի հրամաններով կադրերի ռեզերվ ուղարկել։
Բանն այն է, որ չնայած այդ հրամանագրերն արձակել է ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Տիգրան Գալստյանը, սական, մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, գործընթացը համաձայնեցված է եղել Միրզոյանի հետ, ուստի հիմա արդար չէ Գալստյանին «քավության նոխազ» դարձնելն ու հարցը նրա ազատմամբ փակելը։
Կա տեղեկություն, որ վերջինս ինքնակամ է ցանկացել ազատվել և ընկերոջը՝ ԱԺ նախագահին, վատ վիճակից դուրս բերել, բայց ասել են՝ սպասիր: Տիգրան Գալստյանի հետ արդեն մի քանի օր է՝ կապ հաստատել չի հաջողվում, նա չի պատասխանում մեր հեռախոսազանգերին»:

«Грапарак»: Процесс увольнения сотрудников парламента был согласован с Араратом Мирзояном
Газета «Грапарак» пишет, что спикер Национального Собрания Арарат Мирзоян на днях дал распоряжение о проведении служебного расследования, чтобы выяснить, кто допустил упущения в работе и незаконно перевел сотрудников парламента в кадровый резерв.
Дело в том, что, несмотря на то, что эти указания дал руководитель Аппарата Национального Собрания Тигран Галтян, однако, как передают наши источники, процесс был согласован с Араратом Мирзояном, посему несправедливо делать из него «козла отпущения» и решать этот вопрос увольнением Галстяна.
«Есть сведения о том, что последний добровольно захотел освободится от работы, чтобы помочь другу – спикеру парламента Арарату Мирзояну – выйти из плохого положения, но ему сказали подождать. Установить связь с Тиграном Галстяном не удается уже несколько дней, он не отвечает на звонки», - отмечает издание.