Գյումրիում հարսանեկան արարողության մասնակիցների թունավորման դեպքի առթիվ հարուցվել է քրգործ
Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանը ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացրել է, որ Գյումրիի «Դվին» հանդիսությունների սրահում օգոստոսի 30-ին հարսանեկան արարողության մասնակիցների թունավորման դեպքի առթիվ հարուցվել է քրգործ: Գրառման մեջ, մասնավորապես, նշված է.
«Երեկ երեկոյան Գյումրիում սննդային թունավորման (մեծ հավանականությամբ) դեպքով Գյումրու ինֆեկցիոն հակատուբերկուլյոզային հիվանդանոց տեղափոխվածների թիվը գիշերվա ընթացքում հասել է 44-ի և մեկ անձ ուղղորդվել է Գյումրու բժշկական կենտրոն։
Այս պահի դրությամբ հիվանդանոցներում է 2 մեծահասակ և 1 երեխա, ովքեր բժիշկների ներկայացմամբ օրվա ընթացքում, հնարավոր է, դուրս գրվեն։
Ոստիկանության, քննչական կոմիտեի և սննդի անվտանգության տեսչության ներկայացուցիչները համատեղ պարզում են դեպքի մանրամասները։ Հարուցվել է քրեական գործ»։

Возбуждено уголовное дело по факту отравления граждан, участвовавших в свадебном торжестве в Гюмри
Губернатор Ширакской области Тигран Петросян сообщил на своей странице в Facebook, что по факту отравления участвовавших 30 августа в свадебном торжестве граждан в ресторанном комплексе «Двин» возбуждено уголовное дело.
«Число госпитализированных вчера вечером в Инфекционную противотуберкулезную больницу Гюмри (скорее всего) с пищевым отравлением граждан достигло 44, один человек был направлен в медицинский центр Гюмри.
По состоянию на данный момент, в больнице под контролем врачей находятся двое взрослых и один ребенок, которые, возможно будут выписаны в течение дня.
Представители полиции, Следственного комитета и Инспекции по безопасности пищевых продуктов совместно выясняют подробности инцидента. Возбуждено уголовное дело», - написал губернатор.