Նիկոլ Փաշինյանը ծննդյան օրվա կապակցությամբ շնորհավորել է Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ ծննդյան օրվա առթիվ, հայտնում են կառավարության լրատվական ծառայությունից:
Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ:
Հարգանքի են արժանի Ձեր բազմամյա, արգասաբեր ջանքերը՝ Բելառուսի շահերի պաշտպանության, ժողովրդի բարեկեցության ապահովման և կյանքի որակի բարձրացման ուղղությամբ:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի Հայաստանի և Բելառուսի միջև ավանդաբար բարեկամական հարաբերությունները հարստացնել որակապես նոր բովանդակությամբ, այդ թվում և՛ ԵԱՏՄ, և՛ այլ ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակում փոխշահավետ համագործակցության միջոցով` ի շահ մեր երկրների ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Ալեքսանդր Գրիգորիի, քաջառողջություն, բարգավաճում և մեծ հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ»։

Никол Пашинян поздравил Александра Лукашенко с днем рождения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил президента Республики Беларусь Александра Лукашенко с днем рождения, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Сердечно поздравляю Вас по случаю дня рождения!
Ваши многолетние плодотворные усилия по отстаиванию интересов Беларуси и реальному обеспечению благосостояния и повышения качества жизни своего народа заслуживают уважения.
Уверен, что совместными усилиями нам удастся обогатить традиционно дружественные отношения между Арменией и Беларусью качественно новым содержанием, в том числе посредством взаимовыгодного сотрудничества в рамках ЕАЭС и других интеграционных объединений во благо народов наших стран.
Желаю Вам, уважаемый Александр Григорьевич, крепкого здоровья, благополучия и больших успехов в Вашей ответственной государственной деятельности», - говорится в послании Никола Пашиняна.