Գյումրիում մեկամյա դստերը սպանելու կասկածանքով ձերբակալվել է երեխայի մայրը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում՝ պարզելու 2018թ. ծնված երեխայի սպանության դեպքի հանգամանքները: Վերջինիս մայրը ձերբակալվել է, հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
2019 թվականի օգոստոսի 31-ին՝ ժամը 14:20-ի սահմաններում, Գյումրի քաղաքի աղբանոցում հայտնաբերվել է երեխայի դին՝ կպչուն ժապավենով կապված և կիսաշրջազգեստը պարանոցին փաթաթված վիճակում:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2019 թվականի օգոստոսի 30-ին՝ ժամը 23:30-ից 24:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, 20-ամյա կինը, ապօրինաբար մանկահասակ դստերը՝ 2018թ. ծնված երեխային, կյանքից զրկելու  դիտավորությամբ, իր բնակարանում կպչուն ժապավենով կապել է նրա ձեռքերն ու ոտքերը, բերանին փաթաթել կիսաշրջազգեստ, որից հետո երեխային բնակարանից տեղափոխել և դրել է մոտակայքում գտնվող աղբարկղերից մեկի մեջ և աղբով փակել նրան, ինչի հետևանքով վերջինս մահացել է:

По подозрению в убийстве полуторагодовалой дочери в Гюмри задержана 20-летняя девушка
В рамках дела по факту обнаружения трупа полуторагодовалой девочки на мусорной свалке в городе Гюмри задержана 20-летняя мать ребёнка, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
В Следственном управлении СК Армении по Ширакской области ведется расследование по установлению обстоятельств убийства ребенка 2018 года рождения. Мать последнего задержана по подозрению в убийстве ребёнка.
Следствием установлено, что 30 августа 2019 года, в промежутке между 23:30 и 24:00, 20-летняя женщина, вынашивая умысел на незаконное лишение жизни малолетней дочери жизни, связала ей руки и ноги скотчем, замотала рот юбкой, после чего увезла ее из дома и оставила в одном из мусорных контейнеров, засыпав девочку мусором, в результате чего ребенок скончался.