Լևոն Քոչարյանն ակնկալում է, որ ՍԴ դատավորները կիրականացնեն արդար քննություն և չեն ենթարկվի ճշնումների
03/09/2019 11:07
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանն, ակնկալում է, որ Սահմանադրական դատարանի դատավորներն այսօր կիրականացնեն արդար քննություն և չեն ենթարկվի ճշնումների, այդ մասին նա ասաց ՍԴ-ում Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի քննության մեկնարկին՝ լրագրողների հետ զրույցում։
«Ակնկալում եմ, որ ՍԴ դատավորները արդարադատություն կիրականացնեն և չեն ենթարկվի ճնշումների, որ մենք տեսնում ենք վերջին տարիների ընթացքում», - ասաց նա։
Հարցին, թե, մասնավորապես, ի՞նչ ճնշումների մասին է խոսքը, Լևոն Քոչարյանը պատասխանեց.
«Շատ լավ գիտեք, սկսած երկրի առաջին դեմքից, վերջացրած՝ տարբեր տեղերից արտահոսքերով, այդ թվում Սահմանադրական դատարանի դատավորներից մեկի հայտարարությամբ»։

Левон Кочарян ожидает, что судьи КС проведут справедливое судебное разбирательство и не поддадутся давлениям
03/09/2019 12:55
Сын второго президента Армении Роберта Кочаряна Левон Кочарян ожидает, что судьи Конституционного суда сегодня проведут справедливое судебное разбирательство и не поддадутся давлению. Об этом Левон Кочарян заявил журналистам до начала рассмотрения в КС заявления Роберта Кочаряна.
«Ожидаю, что судьи Конституционного суда осуществят правосудие и не поддадутся давлениям, которое мы видим в течение последних лет», - сказал он.
На вопрос, в частности, о каком давлении идет речь, Левон Кочарян ответил:
«Очень хорошо знаете, начиная с первого лица страны и заканчивая различными утечками, в том числе и заявлением одного из судей Конституционного суда».
Конституционный суд Армении сегодня рассмотрит вопрос соответствия Конституции двух статей Уголовно-процессуального кодекса Армении на основании заявления второго президента Армении Роберта Кочаряна.