ԲԴԽ անդամները, նախագահը և դատավորները պարտադիր անցնելու են բարեվարքության գործընթացը. ԲԴԽ նախագահ
Բարձրագույն դատական խորհուրդը այսուհետ լինելու է չափազանց պարզ ու թափանցիկ և ցանկացած պահի պատրաստ է պատասխանել բոլոր լրագրողների հարցերին, լրագրողների հետ հանդիպմանն այսօր ասաց Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը:
«ԲԴԽ-ում աշխատանքները ընթանում են բավական դրական և կառուցողական մթնոլորտում, անդամները բոլորը պատրաստ են աշխատել և իրենց կարողությունները ներդնել հանուն ՀՀ-ի: Ծանրաբեռնված աշխատանքներ են, գրեթե ամեն օր ունենում ենք քննարկումներ», - ասաց Ռուբեն Վարդազարյանը:
ԲԴԽ նախագահի խոսքով՝  ԲԴԽ անդամները պարտադիր անցնելու են բարեվարքության գործընթացը և դա սկսելու են հենց իրենից:
«Սկզբից կանցնեմ ես, հետո ԲԴԽ անդամները, հետո` դատավորները, թե ինչպես է դա լինելու, դեռ չեմ կարող ասել, մշակման փուլում է, բայց որ լինելու է, դա հաստատ», - ասաց Ռուբեն Վարդազարյանը:

All members of Supreme Judicial Council, judges to undergo integrity process
Supreme Judicial Council will hence be extremely simple and transparent structure ready to answer all the questions of all the reporters, chairman of the SJC Ruben Vardazaryan told the reporters at a news conference today.
“The works in the Supreme Judicial Council pass in a very positive and constructive atmosphere, all the members are ready to work and contribute their skills for the sake of Armenia. We have a lot of work and conduct discussions almost every day,” Vardazaryan said.
The chairman of the structure stressed that the members are ready for integrity process which will start from them.
“First it will be me, followed by the council members, then judges. I do not know how this process will pass, it is being worked out but for sure it will take place,” Vardazaryan said.