Գարեգին Չուգասզյանը մանրամասներ է ներկայացրել Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից (Տեսանյութ)
«Սասնա Ծռեր» կուսակցության նախաձեռնությամբ երեկ կուսակցության ղեկավար անդամներ Ժիրայր Սէֆիլյանն ու Գարեգին Չուգասզյանը հանդիպել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ քննարկելու հայաստանյան քաղաքական իրավիճակը:
Գարեգին Չուգասզյանի խոսքով՝ տեղի ունեցած հանդիպումն արտառոց չէր, ավելին՝ հանդիպումներն առաջիկայում ավելի ինտենսիվ են լինելու։
Կուսակցության մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ Նիկոլ Փաշինյանին նրանք ներկայացրել են այն մտահոգությունները, որոնք քաղաքական ուժն ունի. ինքնիշխանության խնդիր, Արցախյան հիմնահարց, բնապահպանական խնդիրներ, դատաիրավական ռեֆորմներ և այլն:
Սակայն ամենակարևորն, ըստ Գ. Չուգասզյանի, հակահեղափոխական ռևանշի վտանգն է, որի մասին խոսել են:
«Մենք տեսնում ենք, որ ռևանշի ուժերը, որոնք, իհարկե, դեռ առանձին վտակներ են, փորձում են կոնսոլիդացվել արդեն նոր դրոշի տակ՝ իրենց առաջ դնելով նոր գաղափարախոսական խնդիր: Սա մտահոգում է մեզ: Նրանք կարող են հեղափոխական արդյունքների արագությունից չբավարարված միամիտ մարդկանց դժգոհությունն օգտագործել և տանել դեպի հակահեղափոխական ռևանշի», - ասել է Չուգասզյանը:

Гарегин Чугасзян представил подробности встречи с премьер-министром
По инициативе партии «Сасна црер», руководящие члены партии Жирайр Сефилян и Гарегин Чугасзян вчера встретились с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, чтобы обсудить политическую ситуацию в Армении.
По словам Гарегина Чугасзяна, в состоявшейся встрече нет ничего странного, более того, в дальнейшем такие встречи будут более интенсивными.
Как сообщает пресс-служба партии, они представили Николу Пашиняну обеспокоенность политической силы в связи с вопросом суверенитета, карабахским конфликтом, экологическими проблемами, судебно-правовой реформой и т.д.
Однако самое важное, по словам Г.Чугасзяна, это опасность контрреволюционного реванша, о котором они говорили.
«Мы видим, что реваншистские силы, которые пока в состоянии отдельных ручейков, пытаются консолидироваться под новым флагом, ставя перед собой новую идеологическую задачу. Это нас беспокоит. Они могут использовать недовольство наивных людей, которые не удовлетворены революционными результатами, и повести их к антиреволюционному реваншу», - сказал он.