Իրավիճակը գնահատում եմ կայուն-հանգիստ. ԳՇ պետ Արթուր Դավթյան
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ քննարկել ենք մեր համագործակցության շրջանակներում կատարած աշխատանքների արդյունքները, ինչպես նաև նախանշել անելիքները, այդ մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը:
Նրա խոսքով՝ հանդիպմանն անդրադարձել են նաև մարտական հենակետերում ինժեներական կահավորման, փորձի փոխնակման, և որոշակի այլ հարցերի: Դավթյանը համագործակցությունը գնահատում է դրական:
Խոսելով ռազմական իրավիճակի մասին՝ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետն ասել է. «Իրավիճակը գնահատում եմ կայուն-հանգիստ, միևնույն ժամանակ վստահ եմ, որ ցանկացած պահի զինված ուժերը պատրաստ են կատարելու իրենց առջև դրված խնդիրները»:

Chief of General Staff of Armenia’s Armed Forces assesses situation on border as stable-calm
Chief of General Staff of Armenia’s Armed Forces Artak Davtyan and Artsakh president Bako Sahakyan discussed results of cooperation at the meeting, Davtyan told Artsakhpress.
He said during the meeting they also referred to the engineering works in military posts, exchange of experience and other issues. Davtyan described bilateral cooperation as positive.
Speaking about the military situation, the chief of staff said, “I assess the situation as stable-calm, at the same time I am convinced that the armed forces are ready to implement their duties at any moment.”