Կլինի. ԱԳ նախարարը՝ Հայաստանի վարչապետի և ԱՄՆ նախագահի հանդիպման մասին
Հայաստանի վարչապետի հանդիպումը ԱՄՆ նախագահի հետ մեր օրակարգային հարցն է, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց, ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
«Այս տարվա ընթացքում ԱՄՆ-ի հետ ունենք չափազանց բավարար երկխոսություն՝ բարձր մակարդակով։ Միացյալ Նահանգների հետ բարձր մակարդակով շփումների որևէ դեֆիցիտ չունենք։ Ե՛վ Սպիտակ տակ, և՛ պետքարտուղարության մակարդակով ունենք շատ բարձր և ակտիվ երկխոսություն։ Չունենք որևէ սահմանափակում այն ցանկացած պահի ակտիվացնելու», - ասաց նախարարը։
Ինչ վերաբերում է ՀՀ վարչապետի և ԱՄՆ նախագահի հանդիպմանը, Զոհրաբ Մնացականյանն ասաց. «Կլինի։ Երբ կլինի՝ շատ լավ է։ Աշխատում ենք և սա մեզ համար օրակարգային հարց է»։

Meeting of Armenia’s PM and U.S. President on the agenda: Zohrab Mnatsakanyan
The meeting of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan and U.S. President Donald Trump is on the agenda, Armenia’s foreign minister Zohrab Mnatsakanyan told the reporters today.
“During this year we have an extremely satisfactory dialogue with the USA on the highest level. There is no deficit of high-level contacts between Armenia and the United States. We have active dialogue both on the level of the White House and Department of State. There are no restrictions of intensifying the dialogue more at any moment,” the minister stressed.
As to the meeting of the Armenian PM and U.S. President, Mnatsakanyan said, “It will take place. It will be good whenever it takes place. We are working on it, it is on our agenda.”