Նախընտրական քարոզարշավն անցել է առանց որևէ լուրջ խախտումների, բայց լարվածությունը շատ է. Ստեփանակերտի քաղաքապետի թեկնածու (Տեսանյութ)
Ստեփանակերտի քաղաքապետի թեկնածու Գրիգորի Սահակյանը վստահեցնում է` Արցախում նախընտրական քարոզարշավն անցել է առանց որևէ լուրջ խախտումների:
«Բայց լարվածությունը, միանգամից ասեմ, շատ է: Շատ է նրանով, որ բոլոր հինգ թեկնածուներն էլ հասարակության համար ընդունելի ու արժանի թեկնածուներ են», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Գրիգորի Սահակյանը:
Քաղաքապետի թեկնածուն կարևոր է համարում, որ քաղաքապետի բոլոր թեկնածուներն էլ քաղաքականության հետ որևէ կապ չեն ունեցել:
Գրիգորի Սահակյանը նշում է՝ բոլոր թեկնածուների շանսերը հավասար են:
«Բոլոր թեկնածուներն էլ իրենց անցած ճանապարհով, փորձով ու գիտելիքով ունեն իրենց այն առանձնահատկությունն ու հետաքրքրությունը, որի համար պետք է քվեարկեն մեր քաղաքացիները», - ասում է նա:
Թե ինչո՞վ է տարբերվում ինքը մյուս թեկնածուներից ու ինչո՞ւ արցախցին հենց իրեն պետք է ընտրի, Գրիգորի Սահակյանը պատասխանում է.
«Ես տարբերվում եմ նրանով, որ բավականին լուրջ փորձ ունեմ կառավարման ոլորտում: Ես պատրաստ եմ իմ վրա պատասխանատվություն վերցնել»:

Предвыборная борьба прошла без каких-либо серьезных нарушений – кандидат в мэры Степанакерта (Видео)
06/09/2019 17:58
Кандидат в мэры Степанакерта Григорий Саакян заверяет, что предвыборная борьба в Арцахе прошла без каких-либо серьезных нарушений.
«Но скажу сразу, напряженность была большой, поскольку все пять кандидатов приемлемые и достойные кандидаты для общества», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am Григорий Саакян.
Григорий Саакян считает важным, что все кандидаты в мэры не имеют какой-либо связи с политикой.
Он отметил, что у всех кандидатов есть равные шансы.
«Все кандидаты, благодаря пройденному пути, опыту и знаниям, имеют свои особенности и предпочтения, за которые и должны проголосовать наши граждане», - сказал он.
На вопрос, чем он отличается от других кандидатов и почему граждане должны отдать свой голос ему, Григорий Саакян ответил:
«Я отличаюсь тем, что у меня есть довольно серьезный опыт в сфере управления. Я готов взять на себя ответственность».