Հատկապես պատերազմից հետո Արցախում ակտիվ աշխատանքներ են տարվել. Գրիգորի Սահակյան (Տեսանյութ)
Ստեփանակերտի քաղաքապետի թեկնածու Գրիգորի Սահակյանը գոհ է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի` այսքան տարիների կատարած աշխատանքից։
«Եթե խոսենք գնահատականի մասին, ապա, որպես քաղաքացի, պետք է ասեմ, որ ես գոհ եմ Արցախի նախագահի կողմից այս տարիների ընթացքում կատարված աշխատանքներից: Իհարկե, կան խնդիրներ, որոնք իրենց լուծումներին են սպասում, սակայն կուտակված հարցերն անհնար է միանգամից լուծել», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Գրիգորի Սահակյանը:
«Ես` որպես քաղաքացի, որպես զինվորական, գիտեմ, քաջատեղյակ եմ, քաղաքացիական կյանքում, զինված ուժերում իրականացված մեծ ծավալի աշխատանքի մասին, իսկ ապրիլյան մարտական գործողություններից հետո այդ աշխատանքներն առավել ակտիվ բնույթ են ստացել», - ասաց նա:
Դեռ ամիսներ առաջ, մամուլում լուրեր շրջանառվեցին նախագահ Բակո Սահակյանի հնարավոր հրաժարականի մասին, ինչի առնչությամբ Գրիգորի Սահակյանը նշեց` չի կարծում, որ նման անհրաժեշտություն կա:
Ըստ Սահակյանի՝ Բակո Սահակյանն այնպիսի նախագահ է, որ մինչև իր պաշտոնավարման ավարտ պետք է իրականացնի ու ապահովի բացի ՏԻՄ ընտրությունների, նաև նախագահական ընտրությունների սահմանադրական պահանջներն ու սահմանված կարգով ոչ թե հրաժարական տա, այլ պաշտոնաթող լինի ու կարողանա հանգիստ անցնի այն գործին, որը նախորոշել է հետագայում իր համար։

Stepanakert mayoral candidate Grigory Sahakyan is pleased with the work of Artsakh president Bako Sahakyan during these years.
“If to speak about assessment of his work, as a citizen I must say that I am pleased with the work carried out by Artsakh president during these years. Of course there are issues which need solutions but the gathered issues cannot be solved immediately,” Grigory Sahakyan told Aysor.am.
“As a citizen, as a military, I am well aware of the big volume of work carried out in the armed forces, after April war in particular,” he said.
Still months ago media were reporting about possible resignation of Bako Sahakyan, speaking about it Grigory Sahakyan said he does not think there is such a necessity.
The candidate stressed that Bako Sahakyan is a president who must till the end of his tenure ensure the constitutional demands of municipal and presidential elections after which he will do what he has outlined for him to do afterwards.