Հատկապես պատերազմից հետո Արցախում ակտիվ աշխատանքներ են տարվել. Գրիգորի Սահակյան (Տեսանյութ)
Ստեփանակերտի քաղաքապետի թեկնածու Գրիգորի Սահակյանը գոհ է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի` այսքան տարիների կատարած աշխատանքից։
«Եթե խոսենք գնահատականի մասին, ապա, որպես քաղաքացի, պետք է ասեմ, որ ես գոհ եմ Արցախի նախագահի կողմից այս տարիների ընթացքում կատարված աշխատանքներից: Իհարկե, կան խնդիրներ, որոնք իրենց լուծումներին են սպասում, սակայն կուտակված հարցերն անհնար է միանգամից լուծել», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Գրիգորի Սահակյանը:
«Ես` որպես քաղաքացի, որպես զինվորական, գիտեմ, քաջատեղյակ եմ, քաղաքացիական կյանքում, զինված ուժերում իրականացված մեծ ծավալի աշխատանքի մասին, իսկ ապրիլյան մարտական գործողություններից հետո այդ աշխատանքներն առավել ակտիվ բնույթ են ստացել», - ասաց նա:
Դեռ ամիսներ առաջ, մամուլում լուրեր շրջանառվեցին նախագահ Բակո Սահակյանի հնարավոր հրաժարականի մասին, ինչի առնչությամբ Գրիգորի Սահակյանը նշեց` չի կարծում, որ նման անհրաժեշտություն կա:
Ըստ Սահակյանի՝ Բակո Սահակյանն այնպիսի նախագահ է, որ մինչև իր պաշտոնավարման ավարտ պետք է իրականացնի ու ապահովի բացի ՏԻՄ ընտրությունների, նաև նախագահական ընտրությունների սահմանադրական պահանջներն ու սահմանված կարգով ոչ թե հրաժարական տա, այլ պաշտոնաթող լինի ու կարողանա հանգիստ անցնի այն գործին, որը նախորոշել է հետագայում իր համար։

Осуществляемые в Арцахе работы после войны еще больше активизировались – Григорий Саакян (Видео)
Кандидат в мэры Степанакерта Григорий Саакян доволен проделанной президентом Республики Арцах Бако Саакяном за столько лет работой.
«Если говорить об оценке, то как гражданин, должен сказать, что я доволен проделанной президентом Арцаха за столько лет работой. Конечно, есть проблемы, которые ждут своего решения, однако накопившиеся вопросы нельзя решить сразу», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am Григорий Саакян.
«Я как гражданин, как военный, в курсе, знаю об осуществленных в гражданской жизни и в вооруженных силах крупных работах, а после военных действий в апреле эти работы стали еще более активными», - сказал он.
Касаясь распространенных несколько месяцев назад в прессе сведений о возможной отставке Бако Саакяна, Григорий Саакян отметил, что не считает, что в этом есть необходимость.
«Бако Саакян – президент, который до завершения срока полномочий должен провести и обеспечить конституционные требования не только во время выборов в органы местного самоуправления, но и президентских выборов и в установленном порядке, не подавать в отставку, а уйти на покой и заняться тем делом, которое посчитает нужным в дальнейшем», - отметил он.