Կոռուպցիայի դեմ հետևողական պայքարի արդյունքում սոցիալական ոլորտում խնայվել է 3 մլրդ դրամից ավելի գումար. Վարչապետ
10/09/2019 09:35
Այս տարվա առաջին կիսամյակում կենսաթոշակների եւ նպաստների գծով Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունը խնայել է 3.8 միլիարդ դրամ, իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Կարո՞ղ ենք ասել, որ սրանք այդ ոլորտներում կոռուպցիայի դեմ հետեւողական պայքարի եւ արդյունավետության բարձրացման արդյունք է: Այո, կարող ենք ասել:
Խնայված միջոցները կծառայեն սոցիալական ապահովության ոլորտում այլ, երկար տարիներ չֆինանսավորված ծրագրերի ֆինանսավորման համար», գրել է նա։

В результате последовательной борьбы с коррупцией в социальной сфере сэкономлено более 3 млрд. драмов – Никол Пашинян
В первом полугодии этого года министерство труда и социальных вопросов сэкономило 3.8 млрд. драмов по линии пенсий и пособий, сообщил на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Можем ли мы сказать, что это – результат последовательной борьбы с коррупцией и повышения эффективности в этих сферах? Да, можем сказать.
Сэкономленные средства послужат для финансирования программ в сфере социального обеспечения, которые долгие годы не финансировались», - написал Никол Пашинян.