Հյուսիսային Կորեան կրկին հրթիռներ է արձակել
Հյուսիսային Կորեայի տարածքից երեքշաբթի չճանաչված երկու արկ է արձակվել, հայտնում է Kyodo հրատարակությունը՝ հղում անելով  Հարավային Կորեայի Շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեին:
Արկերն անցել են  մոտ  330 կիլոմետր տարածք: ԱՄՆ-ը հայտարարել է, որ հետևում Է իրադրությանը և սերտ շփումներ է պահպանում տարածաշրջանում իր դաշնակիցների հետ, նշել է ТАСС-ը:
Ինչպես գրում է «Интерфакс»-ը՝  Հարավային Կորեան նույնպես հայտարարել է, որ հետևում է իրադրությանը և  ԿԺԴՀ-ին կոչ  արել՝ դադարեցնել գործողությունները, որոնք սաստկացնում են լարվածությունը:
Դա վերջին ժամանակներս հրթիռների արդեն յոթերորդ արձակումն է Հյուսիսային Կորեայից: Վերջին անգամ մի քանի արկերի արձակման մասին հաղորդվել էր օգոստոսի 24-ին:

Северная Корея вновь запустила неопознанные снаряды
Два неопознанных снаряда были запущены с территории Северной Кореи во вторник, 10 сентября. Об этом сообщили в Объединенном комитете начальников штабов Южной Кореи, передает издание Kyodo.
По данным южнокорейских военных, ракеты были выпущены в сторону Японского моря. Предположительно, пуски были произведены из провинции Пхенан-Намдо в 06.53 и 07.12 по местному времени (00.53 и 01.12 по московскому). Всего снаряды пролетели около 330 километров.
США заявили, что следят за ситуацией и поддерживают тесный контакт со своими союзниками в регионе, отмечает ТАСС. Как сообщает «Интерфакс», Южная Корея также заявила о том, что отслеживает ситуацию, а также призвала КНДР прекратить действия, которые усиливают напряженность.
Это уже седьмой за последнее время пуск ракет из Северной Кореи. Последний раз о запуске нескольких снарядов сообщалось 24 августа.