Այդպիսի բան չկա. Դավիթ Տոնոյանը՝ իր հնարավոր հրաժարականի մասին (Տեսանյութ)
Այդպիսի բան չկա, լրագրողների հետ զրույցում քիչ առաջ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ անդրադառնալով իր հնարավոր հրաժարականի մասին հարցին։
Լրագրողները հետաքրրքվեցին՝ արդյոք նման հարց քննարկել են վարչապետի հետ, նախարարը բացասական պատասխան հնչեցրեց նաև այս հարցին։
Ինչ վերաբերում է ԱԱԾ տնօրեն նշանակվելու հավանականությանը, Դավիթ Տոնոյանն այս հարցը լսելիս ծիծաղեց։
«Ես պաշտպանության նախարար եմ», - ասաց նա։
Հարցին՝ ինչպե՞ս կմեկնաբանի ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի հրաժարականը, Տոնոյանը նշեց, որ չի կարող մեկնաբանել, որոշումն անհատական է եղել։
«Մեկնաբանությունն իր իրավասությունն է, և նա, կարծում եմ, դա կանի։ Կարծում եմ՝ առանց պատճառի որևէ հրաժարական չի լինում», - ասաց Տոնոյանը։

Armenia’s defense minister Davit Tonoyan is not going to quit his post, the minister told about it the reporters asked about the news about his resignation.
Asked whether such issue was discussed with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan, the minister gave negative response.
As to the possibility of his appointment in the post of NSS director, Tonoyan stressed that he is a defense minister.
Asked to comment on the resignation of Artur Vanetsyan, Tonoyan said that it was an individual decision and needs no additional comments.
“He is authorized to comment and I think he will do that. I think without any reasons resignations do not take place,” Tonoyan said at the NA where he was invited to My Step faction for closed discussion.