Գործող նախարարները վայելում են վարչապետի աջակցությունը և վստահությունը. խոսնակ
Գործող նախարարները վայելում են վարչապետի աջակցությունը և վստահությունը, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ՀՀ վարչապետի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը՝ պատասխանելով հնարավոր նոր պաշտոնակությունների վերաբերյալ հարցին։
Լրագրողները նրանից հետաքրքրվեցին՝ ի՞նչ խորհուրդներ կարող է վարչապետին տալ կոնկրետ նախկին ոստիկնապետ Վալերիյ Օսիպյանը, եթե գործադիրի ղեկավարը դժգոհ է եղել նրա աշխատանքից և ազատել է պաշտոնից։
«Ես շատ ուրախությամբ կլսեմ, եթե հարցն իրեն տաք։ Հարցը վերաբերում է պարոն Օսիպյանին։ Երբ նրան հանդիպեք, հարցրեք։ Եթե մի ուղղությամբ կան որոշակի հարցադրումներ, դա չի նշանակում, որ թիմի անդամը չի կարող մեկ այլ ուղղությամբ օգտակար լինել», - նշեց նա։

Действующие министры пользуются поддержкой и доверием премьер-министра – Владимир Карапетян
Действующие министры пользуются поддержкой и доверием премьер-министра, заявил сегодня журналистам пресс-секретарь премьер-министра Владимир Карапетян, отвечая на вопрос о возможных новых отставках.
Журналисты поинтересовались, какие советы может дать премьер-министру конкретно бывший начальник полиции Валерий Осипян, если глава правительства был недоволен его работой и освободил от занимаемой должности.
«Я с большой радостью послушаю, если вы зададите этот вопрос ему. Вопрос касается господина Осипяна. Спросите об этом его, когда встретите. Если в каком-то направлении есть проблемы, то это не значит, что член команды не может быть полезным в другом направлении», - отметил он.