Գործող նախարարները վայելում են վարչապետի աջակցությունը և վստահությունը. խոսնակ
Գործող նախարարները վայելում են վարչապետի աջակցությունը և վստահությունը, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ՀՀ վարչապետի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը՝ պատասխանելով հնարավոր նոր պաշտոնակությունների վերաբերյալ հարցին։
Լրագրողները նրանից հետաքրքրվեցին՝ ի՞նչ խորհուրդներ կարող է վարչապետին տալ կոնկրետ նախկին ոստիկնապետ Վալերիյ Օսիպյանը, եթե գործադիրի ղեկավարը դժգոհ է եղել նրա աշխատանքից և ազատել է պաշտոնից։
«Ես շատ ուրախությամբ կլսեմ, եթե հարցն իրեն տաք։ Հարցը վերաբերում է պարոն Օսիպյանին։ Երբ նրան հանդիպեք, հարցրեք։ Եթե մի ուղղությամբ կան որոշակի հարցադրումներ, դա չի նշանակում, որ թիմի անդամը չի կարող մեկ այլ ուղղությամբ օգտակար լինել», - նշեց նա։

Incumbent ministers enjoy trust and support of Armenia’s PM: spokesperson
The incumbent ministers enjoy the support and trust of the prime minister, spokesperson Vladimir Karapetyan told the reporters today, asked about new possible resignations.
Asked how ex-chief of Armenia’s police Valeriy Osipyan may be useful if the head of the government was dissatisfied with his work and dismissed him, Karapetyan advised to ask the question to Osipyan.
“I will be glad if you ask the question to him. The question refers to Osipyan. I will just say that if there are issues in one direction of the activity of the person, it does not mean that he cannot be useful in another direction of his activity,” Karapetyan said.