Կոլումբիայի ռազմածովային ուժերն առգրավել են 500 մլն դոլար արժողության ութ տոննա կոկային
Կոլումբիայի ազգային ռազմածովային ուժերը նախօրեին մոտ  500 միլիոն ամերիկյան դոլար գումարի ութ տոննա կոկաին են առգրավել, ինչի մասին հայտնել է Noticias Caracol հեռուստաալիքը:
Ինչպես նշվում է, թմրանյութերը գտնվում էին կիսասույզ սուզանավում՝ Տումակոյի մունիցիպալիտետի ափից ոչ հեռու և ուղարկվում էին Կենտրոնական Ամերիկա: Տեղեկություններ այն մասին, թե ում է պատկանել այդ բեռը, չեն հայտնում:
Հեռուստաալիքի տվյալով՝ դա այդ կերպ տեղափոխվող թմրանյութերի՝ «պատմության մեջ խոշորագույն» խմբաքանակն է, որը հաջողվել է կալանել:

ВМС Колумбии перехватили восемь тонн кокаина на сумму $500 миллионов
Национальные военно-морские силы Колумбии в четверг перехватили 8 тонн кокаина на сумму около 500 миллионов долларов США, сообщает телеканал Noticias Caracol.
Как сообщается, наркотики находились на полупогружной подводной лодке недалеко от побережья муниципалитета Тумако и переправлялись в Центральную Америку. Сведения о том, кому принадлежал данный груз, не приводятся.
По данным телеканала, это «крупнейшая в истории» транспортируемая подобным образом партия наркотиков, которую удалось перехватить.