Պենտագոնը Թրամփին կներկայացնի սաուդյան օբյեկտների վրա գրոհներին պատասխանի տարբերակները
Պենտագոնը ուրբաթ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին կներկայացնի Saudi Aramco սաուդյան ընկերության նավթային օբյեկտների վրա գրոհներին պատասխանի մի քանի տարբերակ, որոնց հետևում, Վաշինգտոնի կարծիքով, կանգնած է Իրանը: Այդ մասին հայտնել է Associated Press (AP) գործակալությունը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին:
Նրանց տեղեկատվության համաձայն` Սպիտակ տանն Ազգային անվտանգության խորհրդի խորհրդակցության ժամանակ «Պենտագոնի ներկայացուցիչները կնշեն Իրանի այն թիրախների ցուցակը, որոնց կարող են հարվածներ հասցվել օդից»:
Դրա հետ մեկտեղ, ինչպես նշում է AP-ն, նրանք մտադիր են Միացյալ Նահանգների ղեկավարի ուշադրությունը հրավիրել այն բանի վրա, որ «Թեհրանի նկատմամբ ռազմական գործողությունները կարող են հանգեցնել լայնամասշտաբ պատերազմի»:

Пентагон представит Трампу до конца дня варианты ответа на атаки на саудовские НПЗ
Пентагон представит в пятницу президенту США Дональду Трампу различные варианты ответа на атаки на нефтяные объекты саудовской компании Saudi Aramco, за которыми, по мнению Вашингтона, стоит Иран. Об этом сообщило агентство Associated Press (AP) со ссылкой на свои источники.
По их информации, на совещании Совета национальной безопасности в Белом доме «представители Пентагона назовут список целей в Иране, по которым могут быть нанесены удары с воздуха».
При этом, как отмечает АР, они намерены заострить внимание американского лидера на том, что «военные действия в отношении Тегерана могут привести к полномасштабной войне».