ԱԺ հանձնաժողովը դրական եզրակացություն տվեց Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու նախագծին
ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը այսօր նիստում քննարկումներից հետո դրական եզրակացություն տվեց «Իմ քայլը» խմբակցության ներկայացրած Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու մասին ԱԺ որոշման նախագիծը։
Փաստաթղթում նշվում է 4 հիմք, որոնց հիման վրա իշխանական խմբակցությունը պատրաստվում է ներկայացնել ՍԴ՝ ՍԴ նախագահի լիազորությունները դադարեցնելու համար։
Նախագծին կողմ է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը, իսկ «Բարգավաճ Հայաստանը» դեռ վերջնական որոշում չունի։

National Assembly’s State-Legal Affairs Standing Committee gave today positive conclusion to My Step faction’s draft decision on suspending the authorities of the chairman of the Constitutional Court Hrayr Tovmasyan.
The document registers 4 grounds on the basis of which the political majority is planning to apply to the CC to suspend the authorities of its chairman.
Bright Armenia faction too stated about supporting the decision while Prosperous Armenia faction stated it does not have final decision yet.