Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը չի ծանուցվել Վճռաբեկ դատարանի՝ նրանց բողոքները մերժելու որոշման վերաբերյալ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը հայտնում է, որ դեռևս չի ստացել ծանուցումն այն մասին, որ Վճռաբեկ դատարանը վարույթ չի ընդունել ներկայացված բողոքները։
Նշենք, որ ըստ «Դատալեքս» տեղեկատվական կայքի՝ Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատը դեռևս սեպտեմբերի 20-ի որոշմամբ մերժել է վարույթ ընդունել Վերաքննիչ քրեական դատարանի՝ 2019 թվականի հունիսի 25-ի որոշման դեմ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների բողոքը։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 25-ին ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը, դատավոր Արմեն Դանիելյանի նախագահությամբ, բեկանել էր Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ մայիսի 18-ի որոշումը՝ վերացնելով Ռ․ Քոչարյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված Բակո Սահակյանի և Արկադի Ղուկասյանի անձնական երաշխավորությունը և որպես խափանման միջոց ընտրելով կալանավորումը:

Адвокаты Роберта Кочаряна не уведомлены об отказе Кассационного суда принять в производство их жалобы
25/09/2019 18:55
Команда адвокатов второго президента Армении пока не получила уведомления о том, что Кассационный суд Армении отказался принять в производство представленные жалобы.
Отметим, что согласно информационной системе Datalex.am, Уголовная палата Кассационного суда еще 20 сентября отказалась принять в производство кассационную жалобу адвокатов Роберта Кочаряна на решение Апелляционного суда от 25 июня 2019 года.
Напомним, 25 июня Апелляционный уголовный суд Армении под председательством судьи Армена Даниеляна отменил решение суда общей юрисдикции Еревана от 18 мая, изменив личное поручительство Бако Саакяна и Аркадия Гукасяна в качестве меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна на заключение под стражу.