Բորիս Ջոնսոնը վաղաժամ լքել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նստաշրջանը և վերադարձել Լոնդոն
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիջ Ջոնսոնը հարկադրված է եղել կրճատել Նյու Յորք իր այցի ժամկետը, որտեղ նա մասնակցում էր ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նստաշրջանին, և վերադարձել է Լոնդոն այն բանից հետո, երբ Միացյալ Թագավորության Գերագույն դատարանը որոշում է ընդունել խորհրդարանի գործունեությունը կասեցնելու նրա որոշման անօրինականության մասին, հայտնում է «Sky News»-ը:
Բրիտանական հեռուստաալիքի տվյալներով՝ Նյու Յորքից մեկնելուց առաջ Ջոնսոնը, որից արդեն պահանջում են հրաժարական տալ, զանգահարել է Երիսաբեթ Երկրորդ թագուհուն, սակայն հայտնի չէ՝ նա թագուհուց ներողություն խնդրե՞լ է ստեղծված իրադրության կապակցությամբ:
Նախօրեին Մեծ Բրիտանիայի Գերագույն դատարանը միաձայն որոշում է կայացրել, որ բրիտանական խորհրդարանի աշխատանքի կասեցմասն վերաբերյալ Ջոնսոնի որոշումն անօրինական է:

Борис Джонсон преждевременно покинул Генассамблею ООН и вернулся в Лондон
Британский премьер-министр Борис Джонсон вынужденно сократил визит в Нью-Йорк, где принимал участие в Генеральной Ассамблее ООН, и возвращается в Лондон, после того, как Верховный суд Соединенного Королевства принял решение о незаконности его решения о приостановке деятельности парламента, сообщает в среду Sky News.
По данным британского телеканала, перед тем как отбыть из Нью-Йорка Джонсон, в адрес которого уже звучат призывы подать в отставку, позвонил королеве Елизавете II, однако неизвестно, принес ли он ей извинения в связи со сложившейся ситуацией.
Накануне, 24 сентября, Верховный суд Великобритании единодушно вынес постановление, согласно которому решение Джонсона приостановить работу парламента до 14 октября является противозаконным. К такому решению пришли все 11 судей, участвовавшие в рассмотрении дела.