Մակրոնն ու Ռոհանին հանդիպել են
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնն ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ կայացած զրույցից հետո նոր հանդիպում է անցկացրել Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի հետ, հայտնել է Agence France-Presse-ը՝ հղում անելով Ելիսեյան պալատի ներկայացուցչին:
Մակրոնի և Ռուհանիի հանդիպումը երկրորդն Է դարձել վերջին 24 ժամվա ընթացքում: Ինչպես նշում է գործակալութունը, այն նախատեսված չէր ֆրանսիական պետության ղեկավարի ժամանակացույցով, որը փորձում է օժանդակել Վաշինգտոնի և Թեհրանի միջև լարվածության թուլացմանը՝ հուսալով բանակցությունների հասնել երկու երկրների միջև:
Reuters գործակալության փոխանցմամբ՝ Ֆրանսիայի ղեկավարը Ռոհանիին ասել է, որ նա «բաց կթողնի հնարավորությունը», եթե լքի ԱՄՆ-ն՝ առանց Թրամփի հետ զրուցելու:

Макрон провел еще одну встречу с Роухани после беседы с Трампом
Президент Франции Эмманюэль Макрон провел новую встречу с президентом Ирана Хасаном Роухани после беседы с американским лидером Дональдом Трампом. Об этом в среду сообщило Agence France-Presse (AFP) со ссылкой на представителя Елисейского дворца.
Встреча Макрона и Роухани стала второй за последние сутки. Как отмечает агентство, она не значилась в календаре главы французского государства, пытающегося содействовать снижению напряженности между Вашингтоном и Тегераном в надежде на переговоры между двумя странами.
По сведениям агентства Reuters, французский лидер сказал Роухани, что тот "упустит возможность", если покинет США, не побеседовав с Трампом.