Հարցաքննվել են «Hayeli.am» և «Armlur.am» կայքերի խմբագիրները. ՔԿ
Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով այսօր վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել են «Hayeli.am» և «Armlur.am» կայքերի խմբագիրները, տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Նրանք  հրաժարվել են հարցաքննության ընթացքը տեսանկարահանելու վերաբերյալ նախաքննական մարմնի առաջարկից և մեջբերելով «Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքի 5-րդ հոդվածը՝ չեն բացահայտել տեղեկատվության աղբյուրը:
Քննիչի հարցին, որ դեպքին ականատես վկան, ծանոթանալով հրապարակումներին, ժխտել է հրապարակումներում ներկայացված հանգամանքները, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները հակասական տեղեկատվության վերաբերյալ դիրքորոշում չեն հայտնել և պարզաբանել են, որ իրենք ընդամենը հրապարակել են իրենց աղբյուրների հայտնած տեղեկատվությունը՝ կրկին հրաժարվելով բացահայտել աղբյուրը:
Հայտնում ենք, որ Հայկ Հարությունյանի մահվան դեպքին ականատես վկան իր լրացուցիչ ցուցմունքում հայտնել է, որ ԶԼՄ-ներին դեպքի վերաբերյալ որևէ տեղեկատվություն չի հայտնել:

Допрошены редактора сайтов Hayeli.am и Armlur.am – СК Армении
Редактора сайтов Hayeli.am и Armlur.am допрошены в статусе свидетелей в рамках уголовного дела по факту смерти Айка Арутюняна, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Они отказались от предложения следственного органа о проведении видеозаписи допроса и, ссылаясь на статью 5 закона Республики Армения «О средствах массовой информации», не раскрыли источник информации.
На вопрос следователя о том, что очевидец инцидента, ознакомившись с публикациями, отрицает представленные в публикациях обстоятельства, представители СМИ не выразили позиции относительно противоречивой информации. Они заявили, что всего лишь опубликовали информацию, которую сообщили им источники, вновь отказавшись их раскрыть.
Сообщаем, что свидетель, ставший очевидцем смерти Айка Арутюняна, в своих дополнительных показаниях заявил, что он не сообщал СМИ какой-либо информации об инциденте.