«Իրատես». Խմբակցությունում Սասուն Միքայելյանին ոչ վստահելի են համարում
«Իրատես» թերթը գրում է. «Այն, որ «Իմ քայլը» խմբակցության աջ ձեռքը չգիտի, թե ինչ է անում ձախը, նորություն չէ։ Օրերս հենց այդ խմբակցության ներկայացուցիչներից մեկը շատ բնորոշ նկարագրեց իրավիճակը. «88 հոգանոց խմբակցությունը բաժանված է 90 մասի»։ Վերջինս այլ հետաքրքիր բացահայտումներ ևս արեց։ Խմբակցության աշխատանքները շատ յուրահատուկ ձևով են կազմակերպվում, ամեն խումբ խմբակցության սեփական փոքր նիստերն է անցկացնում։ Բոլորին նույն տեղում հավաքելն արդեն Լիլիթ Մակունցի ուժերից վեր է։ Ավելին, նա ձևական առումով է խմբակցության ղեկավար, քանի որ ոչ մի հարցում միասնական որոշում չի ընդունվում։
Առավել ուշագրավ իրավիճակ է ստեղծվել Սասուն Միքայելյանի շուրջը։ Նա խմբակցությունում համարվում է ոչ վստահելի մարդ, նրա ներկայությամբ շատ հարցեր չեն քննարկվում, իսկ վերջինս էլ լուրջ հակասությունների մեջ է Նիկոլ Փաշինյանի հետ, ինչն առաջիկայում կդրսևորվի հրապարակային հայտարարություններով և քայլերով։
Օրերս արդեն արձանագրվեց «ճեղքում». անդրադառնալով Վանեցյանի ուսադիրներն աղբանոց նետելու վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարությանը` Սասունն ասել է. «Ոչ ոք նման բան ասելու իրավունք չունի, ես էլ եմ ուսադիր կրել»:

«Иратес»: Во фракции «Мой шаг» Сасуна Микаеляна считают неблагонадежным
Газета «Иратес» пишет, что тот факт, что во фракции «Мой шаг» правая рука не знает, чем занята левая – не новость. На днях один из представителей этой фракции довольно своеобразно охарактеризовал ситуацию: «Состоящая из 88 депутатов фракция разделена на 90 частей». Он сообщит также другие интересные подробности. Работы фракции организуются в довольно специфичной форме, каждая группа фракции проводит свои мини-заседания, собрать всех в одном месте уже выше сил Лилит Макунц. Более того, она лишь формально является руководителем фракции, поскольку единого решения ни по одному вопросу не принимается.
Наиболее примечательная ситуация сформировалась вокруг Сасуна Микаеляна. Он считается во фракции неблагонадежным человеком, в его присутствии многие вопросы не обсуждаются, а у Сасуна Микаеляна есть серьезные разногласия с Николом Пашиняном, которые в ближайшее время проявятся в публичных заявлениях и шагах.
На днях подобный «раскол» уже произошел: обратившись к заявлению Никола Пашиняна о погонах Артура Ванецяна, Сасун Микаелян заявил: «Никто не имеет права говорить подобное. Ни у кого нет такого права. Я тоже носил погоны».