Հայաստանը շարունակում է մնալ բարձր տնտեսական աճի տիրույթում. Նիկոլ Փաշինյան
2019թ. օգոստոսին նախորդ տարվա օգոստոսի նկատմամբ Հայաստանում գրանցվել է 7.6 տոկոս տնտեսական ակտիվության ցուցանիշ, ինչը նշանակում է՝ Հայաստանը շարունակում է մնալ բարձր տնտեսական աճի տիրույթում, այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Այնուհետև վկայակոչել է տվյալներ, որոնց համաձայն, օգոստոսի արդյունքներով՝ 2019 թվականի տարեկան ցուցանիշները հետևյալն են.
Տնտեսական ակտիվության ցուցանիշ – 7 տոկոս
Արդյունաբերության աճ – 9.5 տոկոս
Շինարարության աճ – 4.4 տոկոս
Առեւտրի շրջանառության աճ – 9 տոկոս
Ծառայությունների աճ – 15.5 տոկոս
Միջին ամսական աշխատավարձի աճ – 5.7 տոկոս
Արտահանման աճ – 4.6 տոկոս
«Հավելեմ, որ օգոստոսին ոչ միայն գնաճ չենք ունեցել,  այլև արձանագրվել է որոշակի գնանկում: Ընդհանուր առմամբ Հայաստանը շարունակում է գտնվել ցածր գնաճային ցուցանիշների տիրույթում:
Սրանք բավականին լավ ցուցանիշներ են եւ բոլորիս պետք է քաջալերեն՝ ավելի լավ աշխատանքի», -նշել է Փաշինյանը։:

Armenia keeps staying in the range of high economic growth: Armenia’s PM
Armenia keeps staying in the range of high economic growth having registered 7,6 economic activeness index in August 2019 as compared with the August of 2018, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan wrote on Facebook.
The prime minister wrote that the industrial growth in August 2019 reached 9,5%, the growth in the construction sector made 4,4%, in trade turnover 9%.
Pashinyan also reported that the growth in service sector made 15,5%, in export 4,6%.
He also wrote that the average monthly salary has grown by 5,7%.
“I will add that in August we did not have growth in prices but registered their reduction. In general, Armenia registers low price growth index,” the PM said, adding that the registered figures must encourage all for better work.