Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետը
Սեպտեմբերի 28-ին Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը:
Այցի շրջանակում տեղի կունենա երկու երկրների վարչապետերի հանդիպումը, որից հետո նրանք ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Նախատեսվում են նաև Սինգապուրի վարչապետի հանդիպումները ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Սինգապուրի վարչապետը հոկտեմբերի 1-ին Երևանում կմասնակցի նաև Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին, որի ընթացքում նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ի և Սինգապուրի միջև Ազատ առևտրի գոտու

Prime Minister of Singapore due to Armenia on official visit
Governmental delegation led by the Prime Minister of Singapore Lee Hsien Loong will arrive in Armenia on September 28 at the invitation of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan.
The prime ministers of the two countries will hold a meeting after which they will come up with statements for mass media to present the results of their talks.
The prime minister of Singapore will also meet with Armenia’s president Armen Sarkissian, His Holiness Catholicos of All Armenians Karekin II, chairman of the Armenian parliament Ararat Mirzoyan.
Lee Hsien Loong will also visit Tsitsernakaberd Memorial to pay tribute to the memory of victims of the Armenian genocide.
On October 1 Singapore’s PM will participate in the enhanced session of the Eurasian Supreme Council during which the ceremony of signing free trade zone agreement between the EAEU and Singapore will take place.