«ՎԵՏՕ»-ն ԵԱՏՄ պետությունների ղեկավարներին պատրաստվում է իրազեկել Սորոսի վտանգի մասին
«ՎԵՏՕ» հասարակական-քաղաքական շարժումը հոկտեմբերի 1-ին, ժամը 11:00-ին Մատենադարանի դիմաց իրազեկման ակցիա է իրականացնելու:
Տարածված հայտարարության մեջ շարժումը նշում է.
«Ամիսներ շարունակ «ՎԵՏՕ» նախաձեռնությունն իրականացնում է ակցիաների շարք՝ միտված օտարերկրյա գործակալական ցանցի լյուստրացիային և Սորոսի «Բաց հասարակության հիմնադրամներ-Հայաստան»-ի գրասենյակի փակմանը:
Շուրջ 22 տարի է, ինչ այս հիմնադրամն՝ իր հավաքագրած արտասահմանյան գործակալական ցանցի միջոցով ֆինանսավորում է ապազգային ու հակապետական մտածողությամբ մարդկանց։ Այս սինդիկատը, ուղղակի կամ անուղղակի ֆինանսավորման միջոցով, իր ազդեցության տակ է պահում մի շարք ԶԼՄ-ներ, որոնց օգնությամբ տեղեկատվական մանիպուլյացիաների միջոցով հերոսացնում է մարդասպաններին, ծանր հանցագործներին, հետևողականորեն վարկաբեկում է պետության հիմնասյուները՝ իրավական, կրթական համակարգերը, ուժային կառույցները, այդ թվում՝ բանակը, Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցին՝ նպատակ ունենալով քանդել մեր պետականության հիմքերը, ոչնչացնել արժեհամակարգային խարիսխները:
Սորոսի գրասենյակը՝ վճարված արտաքին ազդեցության գործակալների միջոցով ձևավորել է օտար օրակարգն առաջ տանող վարձու մարդկանց խումբ, ովքեր իրենց կոչում են քաղաքացիական հասարակություն, և հիմա արդեն պատկառելի ներկայացվածություն ունեն նաև ՀՀ Ազգային ժողովում ու կառավարությունում:
Սորոսականներն իրենց գործունեությունն այսօր կենտրոնացրել են մեր հանրության շրջանում ատելության և անվստահության տարածման ու խորացման ուղղությամբ՝ հետևողականորեն հրահրելով քաղաքացիական բախումներ: Սուտը, կեղծիքը, բռնությունը, հալածանքը, հետապնդումները, հանրության պառակտումը, քաղաքացիական բախումները նրանց սիրելի գործիքակազմն են։
Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Ջորջ Սորոսի բաց հասարակությունների կեղծ գաղափարը ոչնչացման սպառնալիք է ոչ միայն մեր պետականության համար, այլև դամոկլյան սրի պես կախված է տարածաշրջանի բոլոր երկրների գլխին՝ «ՎԵՏՕ» հասարակական-քաղաքական շարժումն իրականացնելու է ակցիա՝ ԵԱՏՄ անդամ պետությունների ղեկավարներին և պատվիրակություններին Սորոսի վտանգի մասին իրազեկելու նպատակով:
Կոչ ենք անում ԵԱՏՄ անդամ երկրների մեր գործընկերներին՝ լինել զգոն, իրենց երկրներում ևս բացահայտել օտարերկրյա գործակալներին և սահմանափակել պետությունը կազմաքանդող նրանց գործունեությունը, իսկ մեր օրակարգը կիսող բոլոր քաղաքական, հասարակական ուժերին և մտահոգ անհատներին՝ հոկտեմբերի 1-ին, ժամը 11:00-ին Մատենադարանի դիմաց միանալ մեր ակցիային»։

На акции в Ереване ВЕТО проинформирует глав ЕАЭС об угрозах фонда Сороса в Армении
На протяжении последних месяцев движение ВЕТО проводит серию акций, направленную на люстрацию зарубежной агентурной сети, с требованием закрытия офиса фонда Сороса «Открытое общество-Армения».
Как сообщается в заявлении движения ВЕТО, более 20 лет, посредством завербованной зарубежной агентурной сети, упомянутый фонд финансирует антинациональные и антигосударственные начинания. Данный синдикат, прямым или косвенным финансированием, контролирует ряд СМИ и НПО и, с помощью информационных манипуляций, прославляет убийц и преступников, последовательно дискредитирует опоры государства – правовую и образовательную системы, силовые структуры, в том числе армию, Армянскую Апостольскую Церковь и пр. Целью данных действий является разрушение основ государства и уничтожение национальной системы ценностей.
Посредством сформированной сети агентов влияния, провозгласивших себя гражданским обществом, Фонд Сороса навязывает государству свою повестку и уже имеет значительное присутствие в Национальном Собрании и правительстве РА. Сегодня соросовцы сосредоточили свою деятельность на распространении и углублении ненависти и недоверия среди различных слоев общества и социальных групп, последовательно провоцируя внутриобщественные конфликты. Обман, ложь, насилие, гонения, преследования, раскол общества, гражданские конфликты являются основным инструментарием достижения вышеописанных целей.
Принимая во внимание тот факт, что губительная идеология т.н. «Открытого общества» Джорджа Сороса является угрозой уничтожения не только нашего государства, но и дамокловым мечом нависла над всеми странами региона, общественно-политическое движение ВЕТО заявляет о проведении акции с целью осведомления глав государств-членов ЕАЭС и их делегаций о существующих угрозах.
Призываем все заинтересованные общественные структуры в странах ЕАЭС и их партнеров к активному сотрудничеству в деле разоблачения иностранных агентурных сетей и пресечения их антигосударственной деятельности.
Также призываем всех неравнодушных граждан и заинтересованных политических и общественных сил, разделяющих нашу повестку, присоединиться к нашей акции у здания Матенадарана, 1-го октября, в 11:00.