Կահիրեում ցույցեր են անցկացվել՝ հաջակցությունն նախագահ աս-Սիսիի
Կահիրեում անցկացվել են զանգվածային ակցիաներ ՝ ի պաշտպանություն Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ աս-Սիսիի:
Ըստ Al Ahram-ի՝ հանրահավաքներն ուղղված են հակակառավարական գործողությունների վերաբերյալ կոչերին:
«Նախագահ աս-Սիսիի կողմնակիցները ցույց են տվել իրենց աջակցությունը՝ կրելով ձեռքներին դրոշներ և առաջնորդի պատկերները: Նրանք նաև վանկարկում էին կարգախոսներ՝ ի պաշտպանություն բանակի և ոստիկանության», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ մեկ շաբաթ առաջ Կահիրեում, Ալեքսանդրիայում և Եգիպտոսի մյուս խոշոր քաղաքներում անցկացվել են հակակառավարական ցույցեր: Եգիպտոսի առաջնորդը հորդորել է եգիպտացիներին չմտահոգվել, քանի որ «երկիրն ուժեղ է իր ժողովրդի հետ»:

В Каире прошли акции в поддержку президента ас-Сиси
В Каире прошли массовые акции в поддержку президента Египта Абделя Фаттаха ас-Сиси. По данным Al Ahram, митинги направлены против призывов к антиправительственным действиям.
«Сторонники президента ас-Сиси продемонстрировали свою поддержку, неся в руках флаги и изображения лидера. Они также скандировали лозунги в поддержку армии и полиции», — говорится в сообщении.
Уточняется, что неделю назад в Каире, Александрии и других крупных египетских городах прошли антиправительственные митинги. Лидер Египта призвал египтян не волноваться, так как «страна сильна своим народом».