Թրամփի դեմ բողոք գրած իրազեկչին դաշնային պաշտպանություն են տրամադրել
Ամերիկյան հետախուզության աշխատակիցը, որը բողոք է գրել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի և նրա ուկրաինացի գործընկեր Վլադիմիր Զելենսկու՝ հուլիսին կայացած հեռախոսազրույցի պատճառով, գտնվում է դաշնային պաշտպանության ներքո, ասվում է փաստաթղթերում, որոնք կիրակի հայտնվել են CBS հեռուստաընկերությունում:
Հաղորդվում է, որ իրազեկիչը պաշտպանության տակ է վերցվել այն պատճառով, որ նա անհանգստանում է իր անվտանգության համար:
Ավելի վաղ կիրակի Թրամփը Twitter-ում գրել է, որ ցանկանում է հանդիպել այն մարդու հետ, որն իր դեմ բողոք է գրել, նաև նրա հետ, ով իրազեկչին տվյալներ է տրամադրել Սպիտակ տան տիրոջ և Զելենսկու միջև կայացած զրույցի մասին:

Написавшему жалобу на Трампа осведомителю предоставили федеральную защиту
Сотрудник американской разведки, написавший жалобу из-за июльского телефонного разговора президента США Дональда Трампа с украинским коллегой Владимиром Зеленским, находится под федеральной защитой. Об этом сообщается в документах, попавших в воскресенье в распоряжение телекомпании CBS.
По данным телеканала, осведомитель был взят под защиту из-за того, что он или она беспокоится за свою безопасность.
Ранее в воскресенье Трамп написал в Twitter, что хочет встретиться с человеком, который написал на него жалобу, а также с тем, кто предоставил осведомителю данные о разговоре между хозяином Белого дома и Зеленским.