Սորոսականների հակառուսական ակցիան կայացել է ՀՀ վարչապետի գիտությամբ ու թույլտվությամբ. ՎԵՏՕ շարժման անդամ
01/10/2019 15:04
«Հարգելի լրատվամիջոցներ, խնդրում եմ պարզել, թե ինչպե՞ս ստացվեց, որ մեզ՝ Սորոսի վաստակների դեմ ակցիայի մասնակցիներիս, ՀՀ ոստիկանությունն արգելեց երթով բարձրանալ Բաղրամյան 26՝ հայտարարելով, որ ճանապարհները փակ են, այդ թվում՝ հետիոտների համար, իսկ Սորոսի վաստակների հակառուսական ակցիան՝ սորոսական «Հելսինկյան ասոցիացիա» ՀԿ փաստաբան Նինա Կարապետյանցի գլխավորությամբ, ով նաև «Սասնա ծռեր» ահաբեկչական խմբակի փաստաբանն է, կայացավ Բաղրամյան 26-ի դիմաց՝ ոստիկանների լռության ներքո», իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՎԵՏՕ շարժման անդամ Աննա Հակոբյանը։
«Արդյոք սա բավարար հիմք չէ՞՝ պնդելու, որ սորոսականների հակառուսական ակցիան կայացել է ՀՀ վարչապետի գիտությամբ ու թույլտվությամբ:

Антироссийская акция соросовцев состоялась с ведома и разрешения премьер-министра Армении – член движения «ВЕТО»
01/10/2019 15:51
«Уважаемые средства массовой информации прошу выяснить, как произошло, что нам – участникам акции против соросовского отродья – полиция запретила провести шествие к резиденции на Баграмяна 26, заявив, что дороги закрыты, в том числе и для пешеходов, а антироссийская акция соросовского отродья во главе с адвокатом "Хельсинской Ассоциации" Ниной Карапетянц, которая является также адвокатом террористической группировки "Сасна црер", состоялась перед резиденцией на Баграмяна 26 под молчаливым наблюдением полиции», - написала на своей странице в Facebook член общественно-политического движения «ВЕТО» Анна Акопян.
«Не является ли это достаточным основанием, чтобы утверждать, что антироссийская акция соросовцев состоялась с ведома и разрешения премьер-министра Армении.