ԵԱՏՄ հետ ազատ առևտրի համաձայնագիրը շատ կարևոր էր մեզ համար. Սինգապուրի վարչապետ
ԵԱՏՄ հետ ազատ առևտրի համաձայնագիրը շատ կարևոր էր մեզ համար, ԵԱՏՄ բարձրագույն խորհրդի նիստի ամփոփիչ ելույթի ժամանակ ասաց Սիգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը:
«Սինգապուրի համագործակցությունն այլ երկրների հետ հիմնվում է փոխադարձ հարգանքի, գործընկերության և այն գիտակցության վրա, որ փոխգործակցությունը հարստացնում է բոլոր կողմերին: Այսօր մենք համաձայնագիր ստորագրեցինք ազատ առևտրի մասին, ինչը շատ կարևոր է մեր հարաբերությունների համար», - ասաց նա:
Լի Սյեն Լունի խոսքով՝ համաձայնագիրը կնպաստի երկրների տնտեսական զարգացմանը: Նա հույս հայտնեց, որ համաձայնագրին կհաջորդեն ավելի լայն համագործակցության համաձայնագրեր:

Соглашение о свободной торговле с ЕАЭС очень важно для нас – премьер Сингапура
Соглашение о свободной торговле с ЕАЭС очень важно для нас, заявил премьер-министр Сингапура Ли Сянь Лун на брифинге по итогам заседания Высшего Евразийского экономического совета в Ереване.
«Сотрудничество Сингапура с другими странами основано на взаимном уважении, партнерстве и понимании того, что взаимодействие обогащает все стороны. Сегодня мы подписали соглашение о свободной торговле, что очень важно для нас», - сказал он.
По словам Ли Сянь Луна, соглашение поспособствует экономическому развитию государств. Он выразил надежду, что за этим соглашением последуют другие соглашения о более широком сотрудничестве.