Իրանը կշարունակի կրճատել միջուկային պարտավորությունները. Խամենեի
Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին չորեքշաբթի հայտարարել է, որ Թեհրանը կշարունակի կրճատել իր միջուկային գործարքի պարտավորությունները մինչև հասնի «ցանկալի արդյունքի»:
«Միջուկային խնդրի վերաբերյալ մենք շարունակելու ենք կրճատել պարտավորությունները (կատարումը), մենք պետք է շարունակենք (այս գործընթացը - խմբ.) ամենայն լրջությամբ... մինչև հասնենք ցանկալի արդյունքի», - ասել է Խամենեին:
Իրանի Գերագույն առաջնորդն Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրամանատարության հետ հանդիպմանը նշել է Իրանի վրա «առավելագույն ճնշում» գործադրելու ԱՄՆ քաղաքականության ձախողման մասին:

Иран продолжит сокращать ядерные обязательства, заявил Хаменеи
Тегеран продолжит сокращать обязательства по ядерной сделке до тех пор, пока не достигнет "нужного результата", заявил в среду верховный лидер Ирана Али Хаменеи.
"По ядерной проблеме мы продолжим сокращать (выполнение) обязательств, мы должны продолжить (это процесс – ред.) со всей серьезностью… до тех пор, пока не достигнем нужного результата", - сказал Хаменеи, чьи слова были опубликованы на его официальном сайте.
Верховный лидер Ирана на встрече с командованием Корпуса стражей исламской революции (КСИР, часть вооруженных сил Ирана) также отметил провал политики США по оказанию "максимального давления" на Иран.